czwartek, 20 czerwca 2024, 2:32

Co lubią dzieci…

 

Oliwka Łagódka (4 lata)
i Maja Łaszewska (7 lat)

Oliwka: Najbardziej lubię się bawić Barbie, a najmniej samochodami. Podoba mi się bawienie z Mają i to jest moja ulubiona zabawa. Najbardziej to lubię obowiązek przytulania się z mamą i jeszcze bawienie się z Milankiem, moim braciszkiem, ale nie podoba mi się, jak mam sprzątać pokój. Mam wiele zajęć i z nich lubię bawienie się z tatą, a bawienie się z babcią – nie.
Lubię oglądać bajki – fajna jest „Biedronka i Czarny Kot”, ale „Zygzaka” nie lubię.
Smakują mi płatki, a warzywa – nie. Wafelki też są dobre. Jasnofioletowy i różowy są ładne i to moje ulubione kolory, a niebieski jest brzydki i go bardzo nie lubię.
Fajniej jest być dorosłym, bo można sobie zarabiać pieniądze i kupować co się chce.
Jak będę dorosła, to będę przedszkolanką, bo lubię bawić się z dziećmi.
Maja: Nie lubię „Zygzaków”, dlatego się nimi nie bawię, tylko bawię się lalkami Barbie. Często bawię się w berka i to jest moja ulubiona zabawa. Nie podobają mi się podchody. Nie lubię mieć obowiązków, ale przytulanie się z tatą – tak. Moim ulubionym zajęciem jest bawienie się z Oliwką, ale nie podoba mi się granie w piłkę nożną. Uwielbiam jeść spaghetti, ale nie zjem zupy grzybowej. Lubię wszystkie słodycze, ale cukierków czekoladowych nie lubię.
Moim ulubionym kolorem jest różowy, a najmniej ulubionym zielony.
Lepiej jest być dzieckiem, a dorosłym – nie. Dzieci mogą się bawić i nie pracować i nie mają obowiązków.
Gdy dorosnę to zostanę dentystką, bo dentyści pomagają ludziom.

 

Melania Juszczak (4 lata)

Cytryny nie lubię, a jabłuszko lubię, a moim ulubionym kolorem jest fioletowy. Jak dorosnę, to będę nauczycielką i będę uczyć dzieci angielskiego, bo tak bym chciała.
Lepiej być dorosłym, bo dorośli tłumaczą co trzeba robić, a czego nie wolno i wolałabym tłumaczyć dzieciom, że nie wolno albo wolno.
Lubię się bawić w doktora, bo tak jest fajnie. Nie lubię być doktorem, wolę być pacjentem. Doktor zajmuje się tylko leczeniem dzieci i pomaganiem. Chciałabym to robić.
Lubię bardzo bajki oglądać, najbardziej „Psi Patrol”. Podobają mi się bajki czytane. Moją ulubioną jest „Na wsi” i ona jest o ptaszkach.

 

Hania (5 lat) i Zosia (3 lata) Rorat

Dzieci lubią się bawić, chodzić do parku i tam też się bawić na huśtawkach. Zosia: Lubię babcię i dziadka i lubię ich kochać. Hania: Lubię podlewać kwiatki, bo później rosną. Dzieci nie lubią bałaganu, bo potem trzeba posprzątać. Zosia: Nie lubię sprzątać i nie lubię, jak mama krzyczy, bo jest bałagan. Hania: Ja lubię sprzątać i pomagać mamie, sprzątam po obiedzie, robię z mamą zakupy, najbardziej lubię kupować truskawki, potem robimy z nich pyszny koktajl. Kupujemy też mięsko, surówkę, ziemniaki.
Dorośli mają lepiej, bo pracują, potem mają z tego pieniążki, a dzieci mogą zrobić pieniążki z kartek.
Dzieci się bawią, a dorośli się nie bawią. Na wakacjach dzieci bawią się z dorosłymi, ale dorośli się nie bawią ze sobą. Mama się opala na plaży. Tata gra z nami w piłkę. Mama też gra. Dorośli pracują, gotują obiadki, a dzieci tylko je jedzą. Dorośli kierują autem, a dzieci siadają w fotelikach i nie kierują, tylko sobie jadą. Dzieci nie sprzątają tak jak dorośli. Mama jeszcze pierze.
Hania: Jak dorosnę, chciałabym być mamą. Chciałabym pracować w szpitalu i być pielęgniarką, bo jakby były chore dzieci, to bym zrobiła im zastrzyk. Moja mama jest pielęgniarką.
Zosia: Ja też będę pielęgniarką jak mama!

 

Filip Chleboś (8 lat)

Nie lubię obowiązków, czyli sprzątania, odkurzania i to wszystko. Lubię bajki takie jak „Lego” „NinjaGo”, „Grzmotomocni”, „iCarly” i „SamiCat”. Lubię pizzę i lubię też tort, i pomidory, i ogórki. Nie lubię więcej warzyw, ale smakują mi owoce – najbardziej jabłka, pomarańcze i wiśnie. Słodycze kocham, nie ma takich, co nie lubię. Moim ulubionym kolorem jest czerwony.
Według mnie lepiej jest być dzieckiem, bo wtedy masz spokój i nie musisz pracować, i możesz sobie odpoczywać.
Chciałbym zostać podróżnikiem, dlatego że lubię podróże i wyjazdy.

 

 

 

Leon Zwiernik (3 lata)

Lubię oglądać bajkę „Świnka Peppa” i taką o lisku, i drugą o kreciku. Ze słodyczy lubię naleśniki i owoce też mi smakują. Lubię jeść jabłka i banany. Podobają mi się moje zabawki, które mam w domu. Autka, traktorek, przyczepa, i króliczek, i żabka to moje ulubione zabawki, którymi się bawię. Zielony jest moim ulubionym kolorem.
Jak będę duży to chciałbym być policjantem i miałbym samochód, i mógłbym nim jeździć i miałbym też głośną syrenę, i dlatego chciałbym nim być.
Lepiej jest być dorosłym, ale nie wiem dlaczego. Dorośli mogą kierować białymi autami i jeździć nimi i ja bym tak chciał.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne