piątek, 24 maja 2024, 8:44

Chcesz nieść pomoc innym? Wstąp do Ochotniczej Straży Pożarnej!

Chcesz nieść pomoc innym? Wstąp do Ochotniczej Straży Pożarnej!

Prawie każdy chłopiec na pewnym etapie życia marzył o tym, aby w przyszłości zostać dzielnym strażakiem. Lata płyną a ścieżki kariery układają się zgoła inaczej. Idea niesienia bezinteresownej pomocy niejednokrotnie wraca do nas po latach i pragnie przeistoczyć się w realne działanie. W jaki sposób możesz zaangażować się w pomoc potrzebującym? Sprawdź, czy zasilenie szeregów Ochotniczej Straży Pożarnej jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Widziałeś ofertę sklepu Strefa 998 – Wyposażenie Straży Pożarnej? Zastanawiasz się, jak to jest zostać wezwanym w środku nocy do wzięcia udziału w interwencji, która może uratować komuś życie? Jak czuje się człowiek, który ubiera specjalny kombinezon i śmiało stawia czoła niszczącemu żywiołowi? Jakie uczucie towarzyszy ludziom, których odwaga uratowała niejedno istnienie? Być może nudna rutyna dnia codziennego nakłania Cię do fantazjowania o innym życiu. A może czujesz w sobie realną potrzebę sprawdzenia się w roli, o której marzyłeś całe swoje dzieciństwo? Jeśli los potrzebujących pomocy ludzi i bezbronnych zwierząt nie jest Ci obojętny – spróbuj swoich sił w Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy-wolontariusze w swojej skuteczności niejednokrotnie dorównują zawodowcom. Sprawdź, jak stać się jednym z nich!

Kto może wstąpić do Ochotniczej Straży Pożarnej?


Widok zawodowych strażaków, zaopatrzonych w kamery termowizyjne i inne specjalistyczne urządzenia, przywołuje na myśl wizję dzielnego bohatera, który z narażeniem własnego życia ratuje ofiary pożarów. Owszem, wizja ta ma sporo wspólnego z rzeczywistością – strażacy niejednokrotnie ryzykują własne zdrowie i życie po to, aby nieść pomoc innym. Warto jednak pamiętać, że praca strażaka to nie tylko bohaterskie ratowanie ludzkiego życia, zwłaszcza jeśli działa on w ramach OSP.
Spektrum działania strażaków ochotników jest naprawdę szerokie. Pomoc innym może bowiem przybierać bardzo różne formy. Czym tak właściwie zajmują się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej i kto może zasilić ich szeregi?
OSP to stowarzyszenie, do którego może wstąpić każdy, kto wyraża ku temu chęć. Obowiązujące przepisy mówią jednak o tym, że w działaniach ratunkowych mogą brać udział jedynie ci ochotnicy, którzy ukończyli 18 i nie przekroczyli 65 roku życia. Członkiem OSP może zostać każdy, kto rozumie i uznaje zasadę bezinteresownego pomagania innym. Oprócz możliwości wzięcia udziału w akcjach ratunkowych, OSP wzmacnia poczucie wspólnoty, rozwija umiejętność pracy w zespole i kształtuje odpowiednie postawy moralne.

Jak wygląda rekrutacja w OSP?


Ochotnicza Straż Pożarna jest stowarzyszeniem o charakterze charytatywnym, co oznacza, że jego członkiem może zostać każdy, kto wyrazi taką chęć. Jedyne co musisz zrobić to złożyć przed Zarządem OSP stosowny wniosek o przyjęcie oraz kwestionariusz osobowy.
Jeśli jesteś w doskonałej kondycji psychofizycznej, przeszedłeś kurs pierwszej pomocy lub znasz zasady bezpiecznej wspinaczki – Twoje atuty z pewnością zostaną docenione przez jednostkę.


Materiał płatny

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne