poniedziałek, 15 lipca 2024, 16:52

Budowa na Borku rozpoczęta!

Na Borku, w centrum Ostrzeszowa, rozpoczęła się budowa przykuwająca uwagę licznych przechodniów. Na razie pracuje tu tylko koparka i kilku robotników, ale niebawem rozpocznie się intensywne budowanie.

Powstaje tutaj budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową. Oznacza to, że na parterze tego budynku będą znajdować się przewidziane pod wynajem lokale handlowo-usługowe, zaś wyższe kondygnacje przeznaczone zostaną na mieszkania, które zainteresowani będą mogli kupić na własność.
 Inwestorem tego przedsięwzięcia jest firma Trasko-Inwest-R Sp. z o.o., zaś generalnym wykonawcą robót firma Trasko-Inwest – Sp. z o.o. W związku z tym, że inwestycja prowadzona jest w centrum miasta, gdzie układ urbanistyczny podlega ochronie konserwatora zabytków, powstający budynek o długości ok. 120 m będzie miał układ zabudowy pierzejowo-szeregowej (taki też jest wymóg zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu), czyli z zewnątrz będzie wyglądać na stojące przy sobie, połączone kamienice. Zatem trudno tu mówić o bloku mieszkalnym w potocznym rozumieniu. Udogodnieniem dla mieszkańców będą windy. Ich zaprojektowanie nie wynika z przepisów budowlanych dla tego typu obiektu, ale inwestor zdecydował się na nie ze względu na wygodę przyszłych mieszkańców. Pozwoli to także osobom z ograniczoną sprawnością bez ryzyka zamieszkiwać także wyższe kondygnacje. W niedalekim sąsiedztwie budynku przewidziane są również miejsca parkingowe dla mieszkańców.
Niewykluczone, że już w tym roku zobaczymy zasadniczą strukturę budynku, natomiast oddanie obiektu do użytkowania przewidywane jest na lato 2020 roku.

K. Juszczak

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne