niedziela, 26 maja 2024, 7:32

Brak słów…

Dzisiaj (30 sierpnia), po godzinie 7.00, na ul. Grabowskiej w Ostrzeszowie policjanci zatrzymali ciemnego volkswagena golfa na ostrzeszowskich numerach rejestracyjnych.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pijany (około 1,9 promila).
Na tym nie koniec, za chwilę na jaw wyszedł drugi powód, który dyskwalifikował 36-latka z gminy Grabów jako kierowcę – mężczyzna miał wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
Sąd zadecyduje o dalszych losach 36-latka; volkswagena zabezpieczono administracyjnie.
Z kolei w minioną niedzielę (około godziny 23.00) dyżurny policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie, że drogą ekspresową „S8”, w kierunku Wrocławia, jedzie samochód ciężarowy marki Scania, którego styl jazdy wskazuje, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub pod działaniem innego środka odurzającego. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze posterunku w Bralinie, którzy bardzo szybko namierzyli na ekspresówce wskazaną ciężarówkę. Po zatrzymaniu ciągnika siodłowego w bezpiecznym miejscu, policjanci przystąpili do szczegółowej kontroli. Po chwili okazało się, że 32- letni kierowca z powiatu gostyńskiego ma w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu; w takim stanie chciał dojechać z towarem do Niemiec. Podczas dalszych czynności służbowych policjanci ujawnili przy kierowcy prawie 10 gramów amfetaminy; od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających. 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie i teraz przed sądem odpowie za popełnione przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Pojazd wraz z ładunkiem odholowano i zabezpieczono na koszt kierowcy. (r)


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne