piątek, 14 czerwca 2024, 3:54

Bledzianów stawia na doświadczenie

Bledzianów to bardzo malownicze sołectwo ostrzeszowskiej gminy, dyskretnie schowane między lasami i polami, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych, często umyka uwadze postronnego obserwatora.

16 maja na Sali Wiejskiej, zgodnie z gminnym harmonogramem, odbyły się tutaj wybory sołtysa i rady sołeckiej.

Formalnościami tradycyjnie zajmował się sekretarz gminy pan Wojciech Bąk. Z charakterystyczną dla siebie swobodą w znakomity sposób pomagał dopilnować by wybory były przeprowadzone zgodnie z wszelkimi przepisami. Bo, bądź co bądź, wybór sołtysa to ważna sprawa.

Sołectwo odwiedził również burmistrz Patryk Jędrowiak, zajmując miejsce przy stole prezydialnym, tuż obok sołtysa Andrzeja Dybula, wieloletniego przedstawiciela tej małej, a jakże aktywnej, społeczności.

Wśród zgromadzonych gości mogliśmy spotkać również radnych miejskich, tych obecnych, jak i byłych.

Pan Sławek Odrobiński, jako wieloletni radny, w obecnych wyborach do rady miejskiej nie startował, a jak mogliśmy się dowiedzieć w kuluarowych rozmowach, to duża strata dla sołectwa.

Ale byli również obecni radni. Pani Krystyna Rajska, mimo iż wsie nie są jej okręgiem wyborczym konsekwentnie z radnym Maciejem Janiszewskim przyjeżdżają na wszystkie zebrania wyborcze.

Tu należy nadmienić, iż radny Maciej Janiszewski reprezentuje okręg wiejski, i mimo że mieszka po drugiej stronie ostrzeszowskiej gminy, ambitnie i konsekwentnie odwiedza kolejne sołectwa chcąc poznać ich bolączki.

Tak więc żywimy nadzieję na owocną współpracę pomiędzy nowymi i aktywnymi radnymi, a nowo wybranymi sołtysami.

Kto więc został nowym sołtysem w Bledzianowie?

Niespodzianek nie było, pan Andrzej Dybul cieszy się tak wyraźnym poparciem, że nie doczekał się konkurenta w przeprowadzonych wyborach.

Niech wynik świadczy sam za siebie: na 50 uprawnionych, 48 głosów było na tak. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że pan Andrzej sołtysem jest nieprzerwanie od 2007 roku!

Można zażartować, że w przyszłym roku uzyska status pełnoletniego sołtysa.

Gratulujemy!

Całe spotkanie było znakomicie zorganizowane, na gości czekała kawa i herbata oraz słodkości, a to bardzo miły akcent. Takie spotkania są dość długie i trwają zazwyczaj ponad 2 godziny.

Na koniec, już po wszelkich formalnościach, każdy uczestnik mógł czuć się zaproszony na małego grilla.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych owocnych lat pracy dla pana Andrzeja Dybula i całej rady sołeckiej, w składzie: Marcin Czajkowski, Krzysztof Kaczorowski, Łukasz Kardaś, Sławomir Odrobiński, Zbigniew Sowiński i Mariola Szczot.

Tomasz Pach

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne