poniedziałek, 27 maja 2024, 9:22

Bezpieczne wakacje 2019

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego oraz okresem wakacyjnym, policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Ostrzeszowie apelują do dzieci i młodzieży o rozwagę. Pamiętajmy, że okres wakacyjny nie zwalnia od myślenia – wręcz przeciwnie – osoby nieletnie również mogą ponieść konsekwencje prawne za zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Wzorem lat ubiegłych, policjanci z KPP w Ostrzeszowie będą podejmować szereg działań by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego. Szczególną uwagę zwrócą na dzieci i młodzież odpoczywającą od szkolnych zajęć.
Podczas wakacji funkcjonariusze skontrolują stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierowców – przeprowadzenie kontroli będzie możliwe po uprzednim skontaktowaniu się z ostrzeszowską policją, w celu ustalenia szczegółów (nr tel. 62 732 42 11, 62 732 42 61).
Stróże prawa będą na bieżąco sprawdzać zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży, a także place zabaw, szkolne boiska sportowe, dworce, przystanki komunikacji miejskiej, parki, skwery oraz okolice zbiorników wodnych, lokali gastronomicznych, dyskotek, czy sklepów spożywczych, w których można kupić alkohol.
Podczas okresu wakacyjnego nasilone zostaną również kontrole pojazdów przejeżdżających przez powiat ostrzeszowski. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować prędkość, stan trzeźwości, sposób przewożenia dzieci oraz czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa.
Jednocześnie apelujemy o zachowanie ostrożności przy zbiornikach wodnych i kąpieliskach oraz o rzetelne przestrzeganie regulaminów kąpielisk, zwłaszcza w kwestii spożywania na ich terenie alkoholu.  

www.ostrzeszow.policja.gov.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne