poniedziałek, 27 maja 2024, 8:45

16-letnia dziewczyna zginęła w wypadku

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło krótko po północy w Ligocie.
Jak podaje portal www.ostrow24.tv, czworo młodych ludzi jechało z Oleśnicy nad zalew do Kobylej Góry. W Ligocie – na łuku, audi A4 (na niemieckich numerach), którym podróżowali, wypadło z drogi i, po uderzeniu przodem w rów, zaczęło koziołkować – zatrzymało się ok. 85 metrów dalej.

Niestety, w wypadku zginęła 16-letnia dziewczyna. Jej koledzy (25-latek, który kierował audi, 19-latek oraz jeszcze jedna 16-latka) mieli więcej szczęścia, przeżyli, zostali przetransportowali do szpitali.
Wstępne ustalenia za przyczynę wypadku przyjmują nadmierną prędkość – na łuku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40km/h, audi jechało znacznie szybciej (ok. 150 km/godz.).
Szczegóły i okoliczności wypadku ustala ostrzeszowska policja pod nadzorem prokuratora.
Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Komunikat policji  
Kierowca bez uprawnień i z promilami

Wczoraj w miejscowości Ligota (droga do Sycowa) doszło do wypadku z udziałem audi A4. Kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków – na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, w następstwie czego zjechał do rowu, gdzie auto kilkukrotnie koziołkowało.
Za kierownicą audi siedział 25-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania, to był pod wpływem alkoholu – 0,58 promila.
W wypadku śmierć poniosła 16-letnia pasażerka, również mieszkanka powiatu oleśnickiego. Samochodem jechali także: 19-letni mężczyzna i 16-letnia dziewczyna (z pow. oleśnickiego). Ta dwójka oraz kierowca zostali przewiezieni do szpitala na obserwację; nie odnieśli poważniejszych obrażeń – informuje oficer prasowy ostrzeszowskiej policji, sierż. Martyn Kowalczyk.Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne