niedziela, 16 czerwca 2024, 20:31

“Zwędzili” przyczepkę i się doigrali

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Mikstacie, który podczas pełnionej służby przyjął zawiadomienie o kradzieży przyczepki samochodowej, około miesiąc później wracając po służbie do domu zatrzymał kierowcę, który użytkował skradzione mienie.

27 grudnia 2023 roku funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie przyjęli zawiadomienie o kradzieży dwuosiowej przyczepki samochodowej, do której doszło w Kotłowie. Wartość przyczepki pokrzywdzony wycenił na 6000 złotych.

Nowy „właściciel” niezbyt długo cieszył się jej posiadaniem, gdyż funkcjonariusz, który przyjmował zawiadomienie, 23 stycznia br., wracając po zakończonej służbie do domu, w miejscowości Rososzyca zauważył pojazd, który holował przyczepę, odpowiadającą tej, którą opisał właściciel w zawiadomieniu. Nie zwlekając, mężczyzna zatrzymał zestaw pojazdów, potwierdzając jednocześnie swoje przypuszczenia.

Kierujący pojazdem marki Renault, 39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego oświadczył, że pojazd, którym kierował należy do niego, natomiast przyczepka jest własnością podróżującego z nim 45-letniego pasażera. Mężczyźni na okoliczność wejścia w posiadanie przyczepki zostali przesłuchani w charakterze świadka.

Prowadzone postępowanie nie potwierdziło ich zeznań, dlatego też 45-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego zatrzymano jako podejrzewanego o kradzież mienia, jednak mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył on wyjaśnienia, które zostaną zweryfikowane w trackie prowadzonego przez Posterunek Policji w Mikstacie postępowania.

Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi.

KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne