piątek, 19 lipca 2024, 1:45

Zebrali dla Adasia ponad 16 tysięcy złotych – Anieli w Bieli i II Turniej Charytatywny Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Grabowa

W minioną niedzielę (1 sierpnia) rozegrano II Turniej Charytatywny Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną. Turniej ten to podsumowanie cyklu akcji charytatywnych przeprowadzonych dla 2-letniego Adasia Guzendy (chłopiec choruje na artrogrypozę, wielokrotnie wspominaliśmy o nim na łamach „CzO”).

– Leczenie Adasia jest bardzo kosztowne, dlatego zrodził się pomysł, by jako grupa dobroczynna, działająca w powiecie ostrzeszowskim „Anieli w Bieli” zorganizować pomoc – mówi liderka „Aniołów”, p. Katarzyna Bednarz. – Wraz z LZS Pelikan Grabów postanowiliśmy podsumować cykl zbiórek właśnie w formie turnieju. Mam nadzieję, że hojność naszych darczyńców i wszystkich ludzi dobrej woli pozwoli zebrać kwotę potrzebną na pierwszy etap leczenia i operację Adasia – kontynuuje pani Katarzyna. A darczyńcy nie zawiedli, podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać 16 068,30 złotych!
– Dzięki Wam kwota 66 962,81 zł zasiliła już subkonto Adasia, podopiecznego Fundacji Dzieciom POMAGAJ z Wolicy. Już wkrótce – po transporcie nakrętek poznamy całkowitą kwotę akcji. – czytamy na profilu Fb „Anieli w Bieli”.
Mimo kapryśnej pogody większość punktów programu odbywała się według planu. Był trening full body workout z Dawidem Sobierajem i, również pod jego okiem, konkurs przerzucania opony na czas dla chętnych. Przygotowano też zabawy dla najmłodszych, sesję zdjęciową z aniołami, czy też – dla pań – choć nie tylko, strefę piękna. Całością „dowodził” jak zwykle energicznie i profesjonalnie znany i lubiany Sławek Janelt. Na tych, którzy chcieli ogrzać się ciepłym posiłkiem i napojami, czekało stoisko ze smacznymi daniami. Gościem szczególnym wydarzenia był Łukasz Derbich, były piłkarz ekstraklasy, który również wspomógł akcję, przekazując koszulkę Macieja Wilusza na licytację. (ms)

Więcej na temat imprezy oraz wyniki turnieju w aktualnym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne