czwartek, 20 czerwca 2024, 2:16

Wygraj czujkę tlenku węgla!

Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie wraz ze wszystkimi samorządami gminnymi oraz Starostwem Powiatowym w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu organizuje konkurs „Czujka w domu – świetna sprawa, tlenek węgla – to nie zabawa”, w którym do wygrania jest 40 czujek tlenku węgla.

By wygrać, należy przeczytać regulamin oraz wypełnić i dostarczyć we wskazane miejsca ankietę konkursową. Wszystkie prawidłowo wypełnione ankiety wezmą udział w losowaniu, o którego wynikach zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie.

Wypełnione ankiety należy dostarczyć do 8 lutego br.

(Regulamin oraz ankiety dostępne są na stronach internetowych wszystkich organizatorów oraz stacjonarnie w Komendzie Powiatowej PSP Ostrzeszów, Starostwie Powiatowym oraz w siedzibach wszystkich samorządów gminnych).

 

Ku przestrodze…

O tym, że tlenek węgla jest dla nas bardzo niebezpieczny, przekonała się w minioną sobotę mieszkanka Olszyny. Młoda kobieta, przebywając w łazience, na skutek zatrucia tlenkiem węgla straciła przytomność. Na szczęście jeden ze współmieszkańców zorientował się, że coś się stało – wezwał służby i sam rozpoczął wietrzenie domu.

Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli kobietę z pomieszczenia i udzielili jej pierwszej pomocy. Równolegle wezwano pogotowie ratunkowe – kobieta ostatecznie odzyskała przytomność, jednak ratownicy zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala.

Takiej sytuacji łatwo można było uniknąć – wystarczyłoby zamontować czujkę tlenku węgla, która ostrzegłaby mieszkańców, że ta niebezpieczna substancja pojawiła się w domu.

 

Więcej szczegółów tutaj.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne