niedziela, 14 kwietnia 2024, 4:13

WSZYSTKO DLA PAŃ – Z KOMOROWA

Komorowianki rozpoczęły świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet już w lutym. Za sprawą sołtysa Sławomira Kmiecika i Rady Sołeckiej panie bawiły się wspaniale w sali Wielskiego Domu Kultury. 

Ale dlaczego miesiąc wcześniej, wszak MDK przypada dopiero 8 marca? 

– Powody były dwa: po pierwsze połączyliśmy Dzień Kobiet z Walentynkami, które przypadają 14 lutego; po drugie, jak mówi tradycja, komorowianki zaraz po ślubie pakują męża w walizkę i wysyłają do pracy za granicą. Dlatego, żeby panie mogły świętować 8 marca razem z mężami i partnerami, którzy na pewno przyjadą do domu na Dzień Kobiet, postanowiliśmy zorganizować zabawę wyprzedzająco już 11 lutego – tłumaczy Sławomir Kmiecik, sołtys i radny z Komorowa.

Rada sołecka się dobrze spisała: był okazały tort i muzyka „pod nóżkę”. Panowie, co prawda nieliczni, pilnowali, żeby mieszkankom Komorowa (a reprezentowane były różne pokolenia: od nastolatek do seniorek) w tym dniu naprawdę niczego nie brakowało.  Byli także goście: Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu oraz Łukasz Dybul – przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie i Tomasz Maciejewski – przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne