sobota, 13 lipca 2024, 12:09

Sprzeciw wobec decyzji radnych! – list

Szanowna Redakcjo,

jako mieszkańcy ul. Lawendowej, Thiela i Rudego w Kobylej Górze chcielibyśmy wyrazić swój wielki sprzeciw wobec działalności niektórych radnych. Od lat walczymy o budowę naszych dróg, nasze starania dostrzegł wójt Wiesław Berski, który umieścił nasze drogi w nowym Programie Przebudowy Dróg na lata 2022-2025. Z wielką nadzieją wybraliśmy się na ostatnią sesję, wierząc, że radni słuchają naszych próśb i drogi, które są dziś w opłakanym stanie, doczekają się gruntownej modernizacji. Latem toniemy w kurzu, zimą i jesienią w błocie. Tak już dłużej się nie da.
Niestety, 10 radnych wolało na sesji załatwić swoje interesy już przed wyborami, nie patrząc na potrzeby całej gminy. Radni: E. Morta, E. Wroński, A. Jakóbczak, A. Lewek, P. Rybczyński, P. Ługowski, J. Kapica, M. Fikus, H. Kwiatkowski, A. Adamski – to radni, którzy potraktowali nas przedmiotowo, wysłuchali nas, jednak przedstawioną sytuację zbagatelizowali. Ważniejsze według tych radnych są drogi, gdzie są ich okręgi wyborcze i można myśleć, że tym samym chcą zapewnić sobie mandaty radnych na kolejną kadencję, spychając nasze drogi na sam koniec – na lata 2024 i 2025.
Chcemy, żeby wszyscy mieszkańcy dowiedzieli się, co dzieje się w Radzie Gminy Kobyła Góra. W tak małych samorządach o realizacji inwestycji nie powinny decydować układy między radnymi, powinni oni patrzeć na to, co jest ważne dla mieszkańców, co jest potrzebne. Dziś wspomniani wyżej radni działają na zasadzie, „nie, bo nie”. Według nas nie mają żadnych merytorycznych argumentów, chcą budować drogi po swojemu, mimo że pani skarbnik wyraźnie informowała, że nie będzie na to pieniędzy. Dlaczego więc tak postąpili? Wierzymy, że ich działalność zostanie rozliczona podczas najbliższych wyborów.
Zamieszczamy dokumentację zdjęciową dla porównania, jak wygląda nasza droga i jak wygląda droga, która według wspominanych wyżej 10 radnych powinna zostać wyremontowana w pierwszej kolejności. Komentarz jest zbędny, nasuwa się sam.

Poirytowani mieszkańcy
(28 podpisów)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne