sobota, 20 kwietnia 2024, 9:37

Przełaje w Kobylej Górze

Nie ma wytchnienia dla biegaczy. Tydzień po crossie ostrzeszowskim odbywają się w Kobylej Górze ogólnopolskie biegi przełajowe „O Puchar Kocich Gór”. Kolejna masowa impreza mająca na celu rozbieganie młodzieży szkolnej, choć nie tylko, bo starują tu również przedszkolaki, jak i osoby, które o szkole już dawno zdążyły zapomnieć.

Biegowe święto rozpoczęły przedszkolaki. Choć nie walczyli o medale (otrzymali je wszyscy uczestnicy), to emocji nie brakowało. Nie zabrakło ich również w biegach sztafet osób niepełnosprawnych, kiedy to zawodnik finiszujący na drugim miejscu przewrócił się i stracił medalową szansę. Nie zawiedli biegacze z DPS Kobyla Góra, kończąc sztafetę na drugim miejscu.
Biegi szkolne w Kobylej Górze są mniej licznie obsadzone niż w Ostrzeszowie, ale wygrać tu wcale nie jest łatwiej, choćby z powodu udziału silnych ekip spoza powiatu ostrzeszowskiego – z Międzyborza, Koźmina, Przygodzic czy Dziadowej Kłody. Właśnie ta reprezentacja zwyciężyła w kategorii szkół podstawowych, wyprzedzając Mąkoszyce. Z młodzieży wywodzącej się z powiatu ostrzeszowskiego zwycięzcami biegów zostali: Wiktor Kubczak, Alicja Kapała, Hanna Sipurzyńska, Wojciech Kozłowski, Kamil Kauka, Nikola Kozłowska i Szymon Bodura, który podobnie jak na Crossie daleko w tyle zostawił rywali.
Rekordową obsadę miał w tym roku Bieg Główny na dystansie 6000m, który ukończyło 126 biegaczy. Z mieszkańców powiatu najszybszy był Sławomir Dąbrowski z Siedlikowa (11. miejsce). Drugi był kobylogórzanin Kamil Gałecki (20. miejsce). Pierwszą na mecie kobietą była Danuta Piskorowska z Wrocławia, która zajęła 24 miejsce, wyprzedzając reprezentantkę Kobylej Góry, Darię Zborowską (48. miejsce).

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne