czwartek, 23 maja 2024, 20:45

Przeboje świata i operetki na rynku w Kobylej Górze

Na kobylogórskim ryneczku, w niedzielny wieczór 7 sierpnia, znowu było pięknie, śpiewnie i tanecznie. A zamiast fontanny tryskały w stronę publiczności operetkowe pieśni i musicalowe przeboje. Ten ożywczy zdrój dźwięków to zasługa dwojga artystów: Moniki Biederman-Pers (sopran) i Piotra Karzełka (baryton), którzy jako DUO PERFORMANCE zaprosili słuchaczy na Galę Muzyki Świata i Operetki.

Rozpoczęło się ogniście, od gorącego „Czardasza” z operetki Kalmana, który zaśpiewała i zatańczyła Monika Biederman-Pers. Z tej samej operetki pochodzą też wesołe kuplety, zabawnie zinterpretowane przez Piotra Karzełka. Zaś obojga solistów usłyszeliśmy w sławnej „Barcelonie”. Potem przyszła pora na przeboje musicalowe, a pierwszym z nich był utwór ze „Skrzypka na dachu”. Któż z nas nie ma ochoty pomarzyć wraz z Tewje Mleczarzem – gdybym był bogaty…

Brawa dla organizatorów koncertu, czyli pań z KOK oraz prowadzącego Witolda Pelki, który i tym razem imponował wiedzą o muzycznych stylach, przebojach i ich twórcach, łącząc to wszystko szczyptą humoru równie lekkiego jak prezentowana muzyka.

K.J.

 

Więcej o koncercie w „Czasie Ostrzeszowskim”.

 

 

ZAPROSZENIE

Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia, o godz. 20.00, w auli Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze odbędzie się recital znakomitego aktora ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO. Będzie to koncert z cyklu „Muzyka między niebem a ziemią”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne