niedziela, 23 czerwca 2024, 21:01

Potaśnia – śmiertelne potrącenie (aktualizacja – komunikat Policji)

Komunikat Policji: Policjanci na miejscu uzyskali informację, że doszło do zdarzenia z udziałem 75-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, kierującego pojazdem marki Seat oraz rowerzysty- 69-latka, także z naszego powiatu. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu osobowego wskazywał, że 69-latek poruszał się niewłaściwą stroną jezdni, jadąc jego pasem ruchu „pod prąd”. Policjanci jednak nie dali wiary tym wyjaśnieniom, na posesji w pobliżu miejsca zdarzenia ujawnili kamery monitoringu.

Po przejrzeniu nagrania ustalono, że rowerzysta oraz kierujący Seatem poruszali się w kierunku Ostrzeszowa, a kierujący samochodem osobowym, w wyniku niewłaściwego obserwowania przedpola jazdy, doprowadził do zderzenia z rowerzystą. Sprawca zdarzenia był trzeźwy, zatrzymano mu prawo jazdy oraz przedstawiono zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. 


Aktualizacja: Policjanci na miejscu ustalili, że seatem kierował 75-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego.


Ustalono również, że rowerzysta jechał właściwym pasem ruchu (udało się dotrzeć do monitoringu na jednej z posesji).


Po godz. 15.00 w Potaśni seat toledo śmiertelnie potrącił mężczyznę – rowerzystę, na miejscu są wszystkie służby, ruch odbywa się wahadłowo.

Więcej szczegółów wkrótce.


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne