sobota, 20 kwietnia 2024, 10:20

W gminie Doruchów zatrzymali podejrzanego…

Wieruszowscy kryminalni od pewnego czasu analizowali informacje dotyczące kradzieży metalowych elementów z placu jednej z prywatnych firm w Wieruszowie. Zgromadzone dane wskazywały, że do zaboru metalowych regałów, doszło w maju br. Ustalenia kryminalnych wskazywały również, że za nocnymi kradzieżami stoi mieszkaniec Wieruszowa. Analizując materiał dowodowy, 6 września kryminalni w gminie Doruchów, zatrzymali 41-latka, podejrzewanego o te przywłaszczenia – informacje policjantów potwierdziły się.

W Wieruszowie, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione 17 i 25 maja regały, których wartość oszacowano na 700 złotych.
Teraz podejrzany musi liczyć się z odpowiedzialnością za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają również, czy mężczyzna w przeszłości nie miał konfliktu z prawem. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

asp. sztab. Damian Pawlak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne