środa, 29 maja 2024, 8:08

Płonie ośrodek Mikstat Las (Aktualizacja)

Szerszą informację na temat pożaru w Mikstacie otrzymaliśmy od rzecznika prasowego PSP w Ostrzeszowie, mł. ogn. Radosława Gatkowskiego.

„Zgłoszenie o pożarze w Mikstacie-Pustkowiu wpłynęło do PSP wczoraj, o godz. 20.34. Wynikało z niego, że pali się dach parterowego budynku hotelowego i istnieje duże zagrożenie dla sąsiadujących obiektów.
Na miejscu okazało się, że we wskazanym budynku pali się poddasze. Na szczęście wszyscy użytkownicy opuścili hotel przed przybyciem jednostek strażackich.
W strefie między sufitem a dachem pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Strażacy wykonali otwory w szczycie budynku, przez które gaszono poddasze. Na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne siły i środki, co przyczyniło się do opanowania ognia po ponad trzech godzinach akcji gaśniczej (podano 4 prądy wody). W sumie w akcji uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnej w sile 50 strażaków.
Spaleniu uległa konstrukcja dachowa obiektu oraz strop. Straty oszacowano na 250 tys. zł.
Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w skrzynce rozdzielczej.


Od około godziny 20.30 strażacy gaszą duży pożar ośrodka Mikstat Las.
Jak poinformował nas brygadier Tomasz Jabłoński z ostrzeszowskiej PSP, obecnie na miejscu jest około 15 strażackich zastępów, w tym cysterny z Ostrzeszowa i Ostrowa Wlkp.; działa tu także policja.

Pali się poddasze w budynku hotelowym, jak dodaje bryg. Jabłoński – sytuacja jest już w miarę opanowana.
Więcej szczegółów wkrótce.
(r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne