niedziela, 21 lipca 2024, 0:39

Ostrzeszowska policja i lekcje online

W miniony piątek asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji przeprowadziła lekcję online z uczniami Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną. Prelegentka omówiła zagadnienia dotyczące hejtu oraz odpowiedzialności prawnej.

W dzisiejszych czasach internet jest nieodzownym elementem życia większości z nas, a w szczególności dzieci i młodzieży, która by utrzymać kontakty z rówieśnikami coraz częściej sięga po elektroniczne środki komunikowania się. Również informacje i ciekawostki, jakie można znaleźć w sieci niewątpliwie działają na użytkowników jak magnes. Pamiętajmy jednak, że internet to nie tylko wiedza, lecz także ogrom ukrytych zagrożeń. Często, nawet w sposób nieświadomy, można dopuścić się zachowania niezgodnego z obowiązującymi normami, za co możemy odpowiedzieć prawnie.
Wykorzystywany w okresie pandemii niekonwencjonalny sposób prowadzenia zajęć z młodzieżą okazał się strzałem w dziesiątkę. Propozycja zrealizowania lekcji online „wyszła” od wychowawcy jednej z klas grabowskiej podstawówki.
Prowadząca prelekcje funkcjonariuszka ostrzeszowskiej komendy omówiła zagadnienia dotyczące przemocy psychicznej stosowanej w wirtualnym świecie. Podczas zajęć policjantka zaprosiła uczniów do wspólnego dialogu na temat szeroko rozumianego zagadnienia hejtu: czym jest, jakie są jego przyczyny, w jaki sposób z nim walczyć, gdzie szukać pomocy, jego wpływ na ofiarę, a także odpowiedzialność sprawcy (w tym osoby nieletniej) za jego stosowanie.
Podczas zajęć prelegentka podkreśliła jak istotną wartością, w dobie trudnych czasów w jakich przyszło nam żyć, jest poszanowanie praw, godności oraz szacunek do drugiego człowieka, oraz zachęciła do korzystania z internetu zgodnie z jego przeznaczeniem.
Placówki oświatowe zainteresowane realizacją spotkań online z uczniami zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 47 77 57 230/297 lub 519-064-871.
KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne