wtorek, 23 lipca 2024, 11:34

Obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy

Na jednym ze skrzyżowań w Kaliszkowicach Kaliskich doszło do zderzenia opla vectry i audi A6. Przyczyną było niezastosowanie się do znaku „STOP”. Dodatkowo pojazd sprawcy zdarzenia nie posiadał obowiązkowego przeglądu oraz ubezpieczenia OC.

Wczoraj rano do dyżurnego KPP Ostrzeszów wpłynęła informacja o kolizji drogowej w rejonie sklepu w Kaliszkowicach Kaliskich. Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia: 29-letniego obywatela Ukrainy (opel vectra) oraz 23-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego (audi A6). W rozmowie z mężczyznami funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem, na prawidłowo oznakowanym skrzyżowaniu, nie zastosował się do znaku „STOP” i doprowadził do zderzenia z audi.
Po sprawdzeniu pojazdów w policyjnej bazie danych, okazało się, że samochód sprawcy nie posiada ani aktualnego badania technicznego pojazdu, ani ubezpieczenia OC. Z uwagi na rażące złamanie przepisów ruchu drogowego obywatelowi Ukrainy zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód został odholowany; sprawą, w trybie przyśpieszonym, zajmie się sąd.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne