piątek, 19 lipca 2024, 8:33

Jaką szczoteczkę elektryczną kupić dla dziecka?

Zdarza się nam słyszeć, że szczoteczki elektryczne nie powinny być stosowane przez dzieci, a to ze względu na ich zasilanie, skomplikowane działanie czy kilka innych czynników. Czy jest to prawda? Wręcz przeciwnie! Szczoteczki elektryczne mogą być z powodzeniem użytkowane przez najmłodsze dzieci. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, kiedy najlepiej kupić urządzenie elektryczne do higieny jamy ustnej dla syna lub córki. Znajdziesz w nim także odpowiedzi na inne pytania. Czym sugerować się przy zakupie szczoteczki dla dziecka? Która szczoteczka będzie najlepsza dla naszej pociechy – elektryczna czy soniczna? Jakie są najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci?

Dziecko może stosować szczoteczkę elektryczną bądź soniczną już po ukończeniu trzeciego roku życia. Wcześniej bardzo ważna jest nauka poprawnego korzystania ze szczoteczki manualnej, wprowadzenie właściwej techniki, przyswojenie nawyku wypluwania pasty
i rozwijanie umiejętności motorycznych dziecka. Na początku, gdy nasza pociecha dopiero zapoznaje się z działaniem i funkcjami szczoteczki elektrycznej, powinniśmy towarzyszyć w procesie szczotkowania i kontrolować jego prawidłowy przebieg.

Dla dzieci szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Wśród szczoteczek dla dzieci najczęściej spotykane modele to urządzenia rotacyjne, choć na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń sonicznych. Zestawienie popularnych urządzeń dla dzieci można znaleźć na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ranking-szczoteczek-dla-dzieci/ Szczoteczki elektryczne czyszczą zęby mechanicznie, natomiast soniczne wprawiają włókna w drgania i pozwalają im wymiatać bakterie oraz resztki pożywienia. Takie działanie pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, np. do przestrzeni międzyzębowych. Choć szczoteczki soniczne uważane są często za dokładniejsze, to pamiętajmy, że elektryczne również mogą być bardzo skuteczne w usuwaniu nieczystości. Ważniejsze od tego, czym myjesz zęby, jest to, w jaki sposób to robisz, dlatego tak ważne jest opanowanie właściwej techniki szczotkowania i przyswojenie najważniejszych zasad higieny. Bardzo istotna w tym wszystkim jest również regularność – zęby powinny być oczyszczane przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Oba typy szczoteczek, zarówno te elektryczne, jak i soniczne, gwarantują większą wydajność i precyzję niż szczoteczki manualne.

Czym sugerować się przy zakupie szczoteczki dla dziecka?

Podjąłeś decyzję, że szczoteczka elektryczna zastąpi szczoteczkę manualną w codziennej higienie jamy ustnej Twojego dziecka? Warto wcześniej zapoznać się z ofertą producentów tego typu urządzeń, aby wybrać mądrze i odpowiedzialnie. Przy zakupie koniecznie zwróć uwagę na obecność cech oraz funkcji zwiększających komfort i skuteczność użytkowania, takich jak:

  • odpowiednio mała główka
  • atrakcyjny, kolorowy design rękojeści
  • miękkość włókien wymiennych główek czyszczących
  • tryb pracy przeznaczony do delikatnych zębów i dziąseł
  • wskaźnik naładowania, który ostrzeże nas, gdy akumulator szczoteczki będzie bliski rozładowania
  • regulacja prędkości, która pozwoli dostosować szybkość szczotkowania zębów do wieku użytkownika
  • czasomierz, dzięki któremu dziecko nauczy się szczotkować zęby przez określony czas, co pozwoli na skuteczne oczyszczanie jamy ustnej
  • czujnik kontroli nacisku, gdyż dziecko nie wie, z jaką siłą powinno dociskać szczoteczkę do powierzchni zębów; specjalna dioda poinformuje, gdy nasza pociecha będzie myć zęby zbyt energicznie.

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

Poniżej przygotowaliśmy mały ranking najlepszych, naszym zdaniem, szczoteczek elektrycznych dla dzieci. Wśród producentów tego typu urządzeń wciąż prym wiedzie marka Oral-B.

Oral-B D100 Vitality Kids
To świetny wybór dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Szczoteczka posiada atrakcyjny wzór i kolory. Została ozdobiona bohaterami z popularnej bajki. Wyposażono ją w dwa tryby pracy: delikatniejszy dla najmłodszych oraz intensywniejszy dla nieco starszych dzieci. Mała, okrągła główka urządzenia pozwala na objęcie oraz wyczyszczenie każdego zęba. Nie mogło zabraknąć również timera, który pilnuje odpowiedniego czasu szczotkowania. Szczoteczka wykonuje 7600 ruchów na minutę.

Oral-B Kids D12 Star Wars
Posiada tylko jeden tryb pracy. Wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, które zapewniają kompleksowe oczyszczanie zębów. Wyposażono ją w bardzo miękkie włókna, które nie podrażnią dziecięcych dziąseł. Aplikacja Disney Magic Timer, którą można pobrać na telefon, nauczy Twoje dziecko zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Szczoteczka z motywem popularnego filmu.

Oral-B D16 Teen White
Kolejną szczoteczką, którą chcemy polecić, jest Oral-B D16 Teen White, którą wyposażono w trzy tryby szczotkowania, sterowanie smartfonem, czasomierze i czujnik siły nacisku. Przeznaczona jest dla nastolatków, gdyż prędkość pracy na poziomie 40 000 ruchów na minutę może uszkodzić delikatne szkliwo maluchów.
Jeśli zdecydujesz się na zakup szczoteczki sonicznej, zapoznaj się z ofertą marki Smilesonic. Ich model soniczny dla dzieci posiada dwa tryby pracy i wykonuje nawet 62 000 ruchów w ciągu minuty. Jego obsługa jest dziecinnie łatwa, a skuteczność w usuwaniu nieczystości niezwykle wysoka.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne