piątek, 19 lipca 2024, 7:27

Drogowy pirat stracił prawo jazdy – miał na liczniku ponad 160km/h

Trzy miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czeka 23-letniego kierowcę z naszego powiatu, który w terenie zabudowanym, na tzw. „sześćdziesiątce”, pędził z prędkością ponad 160 km/h. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy.

W środę, 16 stycznia policjanci ostrowskiej drogówki, wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem, patrolowali drogi na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Około godziny 10:00 funkcjonariusze zauważyli samochód marki Opel Insignia, który jechał z nadmierną prędkością. Okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 100 km.
Samochodem kierował 23-letni mężczyzna z powiatu ostrzeszowskiego. Kontrola policyjna zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.
Jak pokazuje powyższy przykład ani liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy łamią przepisy o dopuszczalnej prędkości. Kierowcy którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne