piątek, 21 czerwca 2024, 7:43

Brama garażowa z napędem elektrycznym

Zawsze staramy się „patrzeć na ręce” władzy, bo takie też jest zadanie mediów. Ale robią to również mieszkańcy miasta, niekiedy informując nas o swoich spostrzeżeniach piszą o tym, co zostało zrobione źle, co niepotrzebnie, a za co warto pochwalić. Niedawno, za pośrednictwem internetu, napisał do nas pan Adam, informując o zakupieniu przez urząd bramy garażowej z elektrycznym napędem, jego zdaniem zupełnie zbytecznej. Oto treść tego pisma:

– Chciałbym zwrócić uwagę mieszkańców na zbyteczne zakupy w ostrzeszowskim magistracie. Po zakupie auta z wielkim szklanym dachem, przyszedł czas na zakup elektrycznie otwieranej bramy do jego garażowania. To już chyba lekka przesada. Na to idą pieniądze z naszych podatków. Dodatkowo nie działa już sztandarowe dzieło burmistrza, czyli zgłoszenia np. dziur w jezdni za pomocą strony „naprawmy to”. Czyżby w zamian za to pojawi się pilot do otwierania bramy?

Adam

*

O odpowiedź w sprawach poruszonych przez mieszkańca, poprosiliśmy burmistrza miasta. Otrzymaliśmy ją za pośrednictwem Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej. Oto treść tej odpowiedzi:
– Działalność Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów wiąże się z ponoszeniem wydatków inwestycyjnych związanych z użytkowaniem budynków oraz z bieżącą działalnością. W kwietniu podjęto decyzję o montażu elektrycznego napędu do jednej z trzech bram garażowych, tej najczęściej używanej. Wybrano wykonawcę, który zaproponował najniższą cenę – 1550 zł brutto. Montaż napędu poprawi funkcjonalność garażu, który pełni także funkcję podręcznego magazynu. W ostatnim czasie poniesiono także wiele innych koniecznych wydatków związanych z funkcjonowaniem Urzędu:
• Zakup roweru dla osoby realizującej zadania gońca – 649 zł,
• Aparaty telefoniczne, 2 szt. – 308 zł,
• Kalkulatory księgowe z drukarką, 2 szt. – 798 zł,
• Artykuły biurowe na bieżące potrzeby – 1966 zł,
• Zamek przeciwwłamaniowy do drzwi wejściowych – 615 zł,
• Artykuły informatyczne na bieżące potrzeby – 1454 zł,
• Wymiana uszkodzonych świetlówek i żarówek – 300 zł.
Odpowiadając na pytanie dotyczące aplikacji naprawmyto.pl, informujemy, że od stycznia 2021 roku działa aplikacja miejska Miasto i Gmina Ostrzeszów, dostępna do pobrania bezpłatnie w sklepie Google Play oraz w AppStore. W Aplikacji, poza modułem skierowanym dla turystów, są również moduły dotyczące m.in.: wywozu odpadów – użytkownik dostaje powiadomienia, kiedy powinien wystawić odpowiedni pojemnik na odpady, zgłoszenia, dzięki któremu każdy może zgłosić awarię, nielegalne wysypisko śmieci czy dziurę w drodze – tak samo jak we wcześniejszej aplikacji naprawmyto.pl, która była dla gminy dodatkowo płatna. Są również moduły: aktualności i kalendarz, w których na bieżąco zamieszczane są informacje z wydarzeń w naszym mieście.

Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
w Urzędzie Miasta i Gminy Ostrzeszów

**

Nie wiemy, czy ta odpowiedź usatysfakcjonuje pytającego, ale dzięki dociekliwości p. Adama dowiedzieliśmy się również o innych wydatkach związanych z funkcjonowaniem urzędu. Wiadomo – kto pyta, nie błądzi.

red.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne