środa, 14 sierpnia 2024, 11:09

Bieganie jest fajne!

Bieg na Jawornik

Biegi górskie coraz częściej stają się ulubioną formą biegania Andrzeja Lamka. Tym razem ostrzeszowianin postanowił zdobyć szczyt Jawornika Wielkiego. Okazja zdarzyła się podczas XIII Biegu na Jawornik. Start nastąpił na rynku Złotego Stoku, a do pokonania było 20 km trasy z przewyższeniem ok. 600 m. Andrzej pokazał, że takie wzniesienie nie jest szczytem jego możliwości. Ukończył bieg na 21. miejscu, zajmując 3. miejsce w kat. M-50. Linię mety przekroczył w czasie 1:49,47 godz.

W.J.

Kaliska „Bursztynowa Hellena”

W okresie letnim, by oszczędzić biegaczom dodatkowego wysiłku spowodowanego upałem, coraz częściej organizuje się biegi w godzinach wieczornych. Takim biegiem, w którym start następuje o godz. 22 jest półmaraton kaliski „Bursztynowa Hellena”, który po raz szósty odbył się 29 czerwca. Biegacze podążający ulicami miasta kończyli bieg w miejscu startu, czyli przy Kalisz-Arenie.

Do mety dobiegło 605 zawodników, w gronie tym znaleźli się także reprezentanci powiatu ostrzeszowskiego. Na 24. miejscu finiszował Leszek Ambroży z TG „Sokół” Bukownica, kończąc bieg w czasie 1:28,39 godz. Pozostali nasi biegacze uplasowali się na dalszych miejscach:

139. Oskar Andrukiewicz (1:43,34 godz.)

185. Paweł Ponitka (1:46,35 godz.)

212. Mateusz Mrugalski (1:49,27 godz.)

219. Krzysztof Nawrocki (1:49,58 godz.)

275. Andrzej Hurny (1:53,54 godz.)

288. Michał Starosta (1:55,13 godz.)

354. Dawid Guzenda (1:59,37 godz.)