sobota, 20 lipca 2024, 23:44

APEL DO MIESZKAŃCÓW ul. Wierzbowej, Polnej, Cedrowej, Jesionowej, Granicznej, Sąsiedzkiej, Cisowej, Orzechowej i Oliwkowej w Ostrzeszowie

Niemal co tydzień zmuszeni jesteśmy wyciągać duże i ciężkie pompy zamontowane w przepompowni ścieków w związku z uszkodzeniami jakie powodują chusteczki nawilżane, które w bardzo dużej ilości trafiają do naszej kanalizacji, a tym samym do przepompowni ścieków. Powodują duże problemy w całym procesie odprowadzania i oczyszczania ścieków, zapychają i blokują nasze urządzenia, co może doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia.

Sieć kanalizacyjna jest zaprojektowana tak, by przyjmować z Państwa domów nieczystości sanitarne i papier toaletowy. Śmieci wrzucone do toalety mogą zapchać nie tylko sedes, ale również wewnętrzną instalację w budynku i stać się przyczyną poważnej awarii. Może dojść do cofnięcia ścieków i zalania mieszkania, piwnic, ogrodu lub ulicy. Takie zjawisko powoduje duże straty materialne, jest uciążliwe dla mieszkańców i bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego.
Apelujemy do mieszkańców, aby nie wrzucali chusteczek nawilżanych ani innych odpadów (jednorazowych pieluch niemowlęcych, podpasek higienicznych, patyczków do uszu, prezerwatyw, ręczników papierowych) do toalet i kanalizacji. Usuwanie awarii spowodowanych takim postępowaniem zwiększa koszty użytkowania, a tym samym cenę metra sześciennego ścieków.

Zarząd Spółki

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne