sobota, 13 lipca 2024, 13:09

Zamieszanie przy parkomatach (aktualizacja)

Dzisiaj, późnym popołudniem na wyświetlaczach parkomatów pojawił się nowy komunikat – Pobór opłat od 12.02.2022.

To wiele wyjaśnia!


Na ulicach Ostrzeszowa już pojawiły się parkomaty. Pomimo wcześniej przekazywanych przez Urząd Miasta i Gminy informacji o tym, że w tych urządzeniach opłaty będą pobierane od 12 lutego (sobota) pojawia się wielu zdezorientowanych kierowców; trzeba również pamiętać o osobach, które pojawiają się w naszym mieście „gościnnie”.

Zapewne do tej sytuacji przyczyniło się oznakowanie pionowe, które zostało już całkowicie odsłonięte i obecność wspomnianych wyżej parkomatów. Wielu kierowców jest przekonanych, że strefa Płatnego Parkowania i Miejskie Buforowe Parkingi Płatne ruszają od 1 lutego br. – ten termin dotyczy jednak jedynie możliwości załatwiania spraw związanych np. z kartą abonamentową lub identyfikatorem mieszkańca w biurze, które od wczoraj, tj. 1 lutego funkcjonuje przy ul. Sportowej 2a w Ostrzeszowie.
Podsumowując – do 11 lutego (piątek) z parkingów w Ostrzeszowie możemy korzystać nadal za darmo!
PS. Może zasadnym byłoby do tego czasu umieścić na parkomatach informację (np. przykleić zalaminowaną kartkę), że opłaty za korzystanie z miejsc parkingowych pobierane będą dopiero od 12 lutego. W tej chwili na wyświetlaczach tych urządzeń jest jedynie komunikat, że dany parkomat jest nieczynny. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne