środa, 29 maja 2024, 7:20

Zajęcia w szkołach i przedszkolach odwołane!

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych, od jutra (12 marca) zostanie czasowo ograniczone funkcjonowanie placówek oświatowych.

Od 16 marca dwutygodniowemu zamknięciu (na razie mówi się o takim okresie) podlegają prowadzone przez powiat ostrzeszowski: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2, I Liceum Ogólnokształcące oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrzeszowie. Zamknięte będą także wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola w naszym powiecie – zarówno publiczne, jak też prywatne.
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Z kolei uczniowie szkół ponadpodstawowych już 12 marca nie przychodzą do szkół.
Administracja wspomnianych placówek będzie pracować bez żadnych zmian.
Na spotkaniu dyrektorów szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych z ostrzeszowskim starostą deklarowano, że szkoły podejmą działania wspierające uczniów w pracy w domu – on-line.
Informacje związane z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych znajdują się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Jednocześnie Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego informuje, że zaplanowany na 24 marca Dzień Drzwi Otwartych w szkołach odbędzie się w innym terminie.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że najbliższe dwa tygodnie powinny być traktowane jako kwarantanna, a nie jako dodatkowe dni wolne – czas ten powinien być spędzany w domu. (k)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne