piątek, 21 czerwca 2024, 3:43

Warunki były niezwykle ciężkie…

Od 7 sierpnia do 1 września ostrzeszowscy strażacy gasili pożary w Grecji. Dziesięciu naszych druhów weszło w skład 300-osobowego kontyngentu, jaki wyruszył z Polski, śpiesząc na ratunek ludności greckiej. Od lipca nad terytorium tego kraju szalały pożary i w ich okiełznaniu niezbędna okazała się międzynarodowa pomoc.

Ostrzeszowscy strażacy, biorący udział w tej misji, szczęśliwie powrócili do kraju. 3 września w sali sesyjnej odbyło się spotkanie, podczas którego dzielili się wrażeniami z pobytu w Grecji. Dowódca pierwszej zmiany, st. asp. Adrian Kwikert, opowiadał o działaniach, jakie musieli tam na miejscu podejmować. Warunki były niezwykle ciężkie, bowiem walka z żywiołem odbywała się w trudno dostępnych miejscach. Wielkie wyzwanie stanowił pożar, który wybuchł w okolicach Aten, ale i z nim dobrze wyszkoleni polscy (w tym ostrzeszowscy) strażacy sobie poradzili.
Doskonałej postawy gratulował druhom gospodarz spotkania, starosta Lech Janicki. Były też upominki jako podziękowanie za dobrze spełniony obowiązek.
W spotkaniu wziął także udział dowódca jednostki PSP w Ostrzeszowie – bryg. Piotr Mazurkiewicz.
W Grecji z pożarami walczyły dwa zastępy strażackie, wywodzące się z PSP w Ostrzeszowie. W ich skład wchodzili: st. asp. Adrian Kwikert (dowódca I zmiany), asp. Artur Zakręt (ratownik), mł. asp. Konrad Mak (ratownik), st. sekcyjny Mateusz Lis (kierowca), st. ogn. Jarosław Szala (kierowca).
Druga zmiana: st. asp. Michał Mamczak (dowódca), asp. Błażej Dolata (ratownik), st. ogn. Dariusz Strzelecki (kierowca), st. ogn. Grzegorz Stempniewicz (kierowca), mł. ogn. Radosław Puchała (ratownik).

K.J.


Więcej nt. akcji prowadzonych przez naszych strażaków w Grecji – w „Czasie Ostrzeszowskim”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne