poniedziałek, 15 lipca 2024, 15:40

Tragedia w Kępnie. Nie żyje 23-latek (aktualizacja)

Mówi Maciej Meller – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.:

Celem weryfikacji okoliczności związanych ze zdarzeniem, do którego doszło dziś w godzinach przedpołudniowych na terenie jednego z boisk szkolnych w szkole ponadpodstawowej w Kępnie, miejscowa prokuratura wszczęła postępowanie celem weryfikacji ustaleń w zakresie stanu faktycznego.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 5 maja około godz. 11.40 dyżurny policji w Kępnie został poinformowany o fakcie prawdopodobnego targnięcia się na własne życie przez 23-letniego mężczyznę. Na miejsce udał się patrol, który zweryfikował tę informację. Pomimo podjętych czynności mężczyzna zmarł na miejscu. Ustalono, że mężczyzna z przyczyn osobistych udał się na teren należący do szkoły ponadpodstawowej, gdzie w pewnym momencie zdecydował się na wyciągniecie noża o długości ostrza około 12 cm, następnie przy jego użyciu zadał sobie – jak wynika z relacji naocznych świadków – uderzenie, które poskutkowało powstaniem obrażeń ciała, które w efekcie doprowadziły do jego zgonu. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono niezbędne czynności, zabezpieczono ślady, jak również narzędzie służące do popełnienia tego czynu. Przesłuchano świadków, co pozwoliło na poczynienie tych konkretnych ustaleń. Całe postępowanie jest na wstępnym etapie, zostaną przeprowadzone dalsze czynności, m.in. sekcja zwłok.


Jak podaje radio SUD, tragiczną śmierć poniósł dzisiaj w Kępnie 23-latek. Dramat rozegrał się przed południem w rejonie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna dokonał samookaleczenia nożem. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Policja nie udziela w tej chwili żadnych informacji.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne