wtorek, 23 lipca 2024, 10:49

Sytuacja w „naszych” DPS-ach – 29 kwietnia

  • Dzisiaj odbyła się kolejna e-narada dyrektorów Domów Pomocy Społecznej z ostrzeszowskim starostą. Zwyczajowo dyrektorzy złożyli staroście raporty na temat aktualnej sytuacji w poszczególnych placówkach. Otóż, wszystkie domy są odpowiednio zaopatrzone w środki ochrony osobistej – maseczki, przyłbice, fartuchy, rękawiczki itp. Konieczne będzie pozyskanie większej liczby specjalistycznych kombinezonów. Mieszkańcy domów czują się dobrze, w żadnym nie odnotowano przypadków zarażenia koronawirusem.
  • Wczoraj przeprowadzono testy na obecność koronawirusa wśród części pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach, którzy (jeśli wyniki testów będą ujemne) 1 maja wejdą w turnusowy (dwutygodniowy) tryb pracy.
  • W piątek rano nastąpi zmiana załogi w Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze, który zdecydował się na turnusowy tryb pracy – 2 tygodnie/2 tygodnie. Wczoraj pracownicy, którzy mają się zamknąć w DPS (łącznie z dyrektor Małgorzatą Dłubak), zostali poddani testom na obecność koronawirusa, by mieć pewność, że nie nikt nie zarazi mieszkańców. Czekamy na wyniki.
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie skontaktuje się z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu w sprawie pozyskania testów dla kolejnych zmian załóg, które będą pracować w trybie turnusowym. Ponieważ stała praca w trybie 2 tygodnie/2 tygodnie jest na dłuższą metę zbyt obciążająca dla rodzin pracowników, jeśli będą testy, załoga przejdzie na tryb pracy 1 tydzień/1 tydzień. Starosta podkreśla, że przebadanie przed zamknięciem się z mieszkańcami musi stać się powszechnym standardem.

www.powiatostrzeszowski.pl

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne