czwartek, 20 czerwca 2024, 0:56

Są zarzuty i areszt dla kierowcy busa

Na stronie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze ukazał się komunikat prasowy, dotyczący dramatycznego wypadku, do którego doszło 1 września na autostradzie A4 (o wypadku piszemy szerzej w najnowszym wydaniu „CzO”).

Treść komunikatu przytaczamy w całości.

„1 września 2019 roku na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Osła-Szczytnica w powiecie bolesławieckim, prowadzony przez Wojciecha K. pojazd typu bus, wiozący 6 pasażerów, uderzył w barierę energochłonną, a następnie dachował. Pięciu pasażerów busa poniosło śmierć na miejscu, a jedna osoba została ciężko ranna. Kierowca pojazdu również odniósł obrażenia i był hospitalizowany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 
Czynności na miejscu zdarzenia prowadził prokurator wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą Policji. Uzyskano między innymi wstępną opinię biegłego z zakresu wypadków drogowych.
Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu, do zderzenia doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności przez kierowcę oraz braku dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.
Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego śmierć poniosło 5 osób, a kolejna odniosła ciężkie obrażenia. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu 3 września 2019 roku miejscowy sąd zastosował wobec Wojciecha K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.
Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne