poniedziałek, 20 maja 2024, 4:16

Podejrzenie koronawirusa u urzędniczki z Ostrzeszowa

Pracownica jednego z urzędów w Ostrzeszowie trafiła do szpitala w Kaliszu na oddział obserwacyjno-zakaźny. Kobieta wprawdzie nie przejawiała żadnych objawów grypopodobnych, mogących sugerować obecność koronawirusa, jednak niedawno, gdy wracała samolotem z Wielkiej Brytanii wśród podróżnych znajdowała się osoba, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem, a w takiej sytuacji kwarantanna innych pasażerów znajdujących się na pokładzie samolotu jest konieczna.

Ostrzeszowianka jest kolejną osobą z powiatu ostrzeszowskiego, która została poddana badaniom na obecność koronawirusa. Jak dotąd u żadnej z nich tej choroby nie stwierdzono.
Tymczasem z informacji podanej przez wojewodę wielkopolskiego wynika, że w Wielkopolsce 398 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, 7 poddanych zostało kwarantannie, a 18 jest hospitalizowanych. U jednej osoby stwierdzono obecność koronawirusa.
W całym kraju objętych kwarantanną zostało 1041 osób, 467 jest hospitalizowanych, a 7101 objęto nadzorem epidemiologicznym. Na tę chwilę w Polsce mamy 20 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Trzeba mieć jednak świadomość, że wszystkie podane tu liczby z każdą godziną rosną. (k)

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne