wtorek, 23 lipca 2024, 11:17

Okłamał policjantów, że spieszy się na porodówkę, był poszukiwany i popełnił dwa przestępstwa

Policjanci Komisariatu Policji w Sycowie podczas nocnej zmiany, zatrzymali do kontroli pojazd marki Hyundai, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności oraz posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Na domiar złego podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu alkomat wskazał ponad dwa promile.

Sycowscy policjanci patrolując ulice miasta zauważyli pojazd marki Hyundai, którego kierujący podczas jazdy nie potrafił utrzymać prostolinijnego toru. Mundurowi z uwagi na podejrzane zachowanie się mężczyzny postanowi skontrolować pojazd. Podczas kontroli mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego powtarzając, że spieszy się do szpitala w Sycowie gdyż za chwile urodzi się jego dziecko. Mundurowi wiedzieli, że w sycowskim szpitalu nie ma oddziału porodowego. Podczas rozmowy z mieszkańcem powiatu ostrzeszowskiego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badając na zawartość alkoholu, policyjny alkomat wskazał ponad dwa promile.

W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że kierujący od listopada 2021 roku posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez Sąd w Ostrzeszowie w celu odbycia kary pozbawiania wolności. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego po wytrzeźwieniu w usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa. Po wykonanych czynnościach zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

KPP Oleśnica

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne