niedziela, 26 maja 2024, 8:04

O hejcie z Michałem Wiśniewskim

W czwartek, 7 marca, w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie odbyła się debata na temat hejtu. Jej pomysłodawcą, a zarazem głównym moderatorem, był ostrzeszowski malarz – Szymon Chwalisz. Na wspólne zaproszenie dyrekcji ZS nr 1 oraz Szymona w spotkaniu tym wziął udział lider zespołu Ich Troje – Michał Wiśniewski.

Nie mogło zabraknąć przedstawicieli policji – starszej sierżant Agnieszki Szołdry oraz sierżanta sztabowego Pawła Walczaka, którzy opowiadali o konsekwencjach hejtowania.
Goście opowiadali o wieloaspektowości hejtu, jego konsekwencjach, zarówno prawnych, jak i tych dotyczących ofiary, takich jak depresja, osamotnienie i próby samobójcze, oraz o przykładach takich zachowań, z którymi się zetknęli.
Z hejtem najczęściej mamy do czynienia w sieci, gdzie ludzie czują się bezkarni i anonimowi. Mowa nienawiści może dotknąć każdego z nas – sprzedawcę w sklepie, ucznia, sprzątaczkę czy naszego sąsiada. Powinniśmy reagować na każdy jej przejaw, bo w wielu przypadkach brak reakcji może zakończyć się tragicznie.
Obecni na spotkaniu dzielnicowi zaznaczyli, że hejt traktowany jest jako przestępstwo i grozi za nie kara grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.

Więcej szczegółów w najbliższym „Czasie Ostrzeszowskim”.

K. Przybysz

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne