czwartek, 25 lipca 2024, 18:49

Nie daj się oszukać!

Wyłudzenia pieniędzy „na funkcjonariusza policji” oraz inne osoby wykonujące zawody zaufania publicznego nie ustały. W ostatnim czasie takie zdarzenia miały miejsce na terenie kraju i naszego województwa – w Czarnkowie, Wągrowcu i Pile. Przestrzegamy seniorów z Ostrzeszowa, by nie dali się zwieść oszustom.

Największą stratę poniosło małżeństwo 69-latków z małej wsi w pow. pilskim. Do pary telefonował mężczyzna podający się za policjanta, przekazał informację, że synowa spowodowała śmiertelny wypadek i jest w poważnych tarapatach. W toku dalszej rozmowy zaproponował możliwość wpłacenia kaucji w wysokości 200.000 zł, by synowa nie trafiła do aresztu. Oszołomieni informacją seniorzy uwierzyli i wypłacili 200.000 zł!, a następnie przekazali je w sposób ustalony przez sprawcę…
Małżeństwo zorientowało się, że zostało oszukane po niespełna 3 godzinach od zdarzenia – wtedy sprawę zgłosili na policję.
Policja przypomina – sprawcy w brutalny sposób wykorzystają dobroduszność seniorów, manipulują emocjami i faktami. Seniorzy zaskoczeni przekazaną im nagle informacją zdają się być w sytuacji bez wyjścia… Czy aby na pewno? W przypadku telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy NALEŻY ZAWSZE:

  • zachować spokój i bystrość umysłu,
  • nie działać w pośpiechu, nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel,
  • zweryfikować informacje, potwierdzić je u innych członków rodziny,
  • nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym,
  • o każdym podejrzanym telefonie niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać!

KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne