sobota, 27 lipca 2024, 13:48

Mieszkaniec gminy Doruchów wraz z reprezentacją Polski Mistrzami Europy U18!

Świetne wiadomości docierają do nas z Bańskiej Bystrzycy, gdzie reprezentacja Polski wywalczyła Mistrzostwo Europy U18 w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400 m). Do sukcesu całego zespołu przyczynił się, mieszkający w Doruchowie, Aleksander Wojtasik.

Polacy zwyciężyli wczoraj po fantastycznym finiszu Stanisława Strzeleckiego z czasem 1.51.62. Drugie miejsce zajęły Niemcy a trzecie reprezentacja Włoch.

Olek przyczynił się do sukcesu polskiej reprezentacji, występując w sobotę w biegu eliminacyjnym sztafety, gdzie wspaniale pobiegł odcinek 200 m i w ten sposób wyprowadził całą reprezentację na drugie miejsce.

Ostatecznie reprezentacja Polski wystąpiła w biegu finałowym w składzie: Nikodem Dyminski, Jakub Foremny, Bartłomiej Adamczyk, Stanisław Strzelecki, w eliminacjach Olek Wojtasik i Oliwier Frąckowiak, plasując się na pierwszy stopniu podium.

Uczestnictwo Olka w eliminacjach sprawiło, że stanął na podium, odebrał medal i wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego.

Dla Olka ten sezon jest bardzo udany. Zarówno w eliminacjach, jaki i w półfinale poprawił swoje rekordy życiowe, pochwalić się może również dwoma medalami w sztafetach klubowych seniorskich (złoto w sztafecie 4*200 na hali i brąz w sztafecie 4*100m w sezonie letnim) i złotym medalem i rekordem Polski w sztafecie klubowej 4x100m. Jego sukcesy cieszą wszystkich kibiców, a dodatkowo rozsławiają gminę Doruchów w całej Polsce.

My również gorąco kibicujemy Olkowi i gratulujemy sukcesów. Tak tworzy się historia!