niedziela, 26 maja 2024, 8:41

ARESZT DLA POSIADACZA ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zastosował prokurator wobec mężczyzny, który posiadał przy sobie duże ilości suszu koloru brunatnego. Ale nie tylko narkotyki ujawnili funkcjonariusze w trakcie kontroli.

13 maja br.  o godzinie 19:35 funkcjonariusze z grabowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli w miejscowości Grabów Pustkowie pojazd marki Chevrolet.

W toku podjętej kontroli osoby podróżujące autem jak i pojazd sprawdzono w policyjnym systemie oraz skontrolowano stan trzeźwości kierującego, nie ujawniając nieprawidłowości. Jednak podczas wykonywanych czynności 19-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra zachowywał się bardzo nerwowo. Z uwagi na powyższe osoby poproszono o wyjście z samochodu, a następnie poddano je kontroli osobistej, której wynik okazał się imponujący. 19-latek posiadał przy sobie pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych, 45 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego oraz woreczek strunowy z zawartością białego, zbrylonego proszku. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie młynek, wagę elektroniczną oraz puste woreczki strunowe.

Na miejsce skierowano także policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy wraz z 17-letnią pasażerką udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanych do kontroli osób celem wykonania przeszukania. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach ujawniono trzy sadzonkli konopii oraz woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Kobietę zatrzymano i doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, gdzie podczas czynności przeszukania osoby ujawniono przy niej woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego.

Wobec kierującego pojazdem po jego zatrzymaniu i przewiezieniu do ostrzeszowskiej jednostki wykonano test na zawartość środków odurzających w organiźmie z wynikiem pozytywnym oraz pobrano krew do badań.

Finalnie 16 maja br. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie na podstawie postanowienia, zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

autor: st. asp. Magdalena Hańdziuk

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne