Reklama

czwartek, 21 listopada 2024, 21:32

Dlaczego warto mieć regały w magazynie?

Magazyny to miejsca, w których przechowuje się ogromne ilości towaru. Nie ma co ukrywać, należy go przechowywać w bezpiecznych warunkach, aby nie uległ on zniszczeniu. Nie dość, że towar powinien być odpowiednio zabezpieczony, to i również sami pracownicy muszą czuć się bezpiecznie w magazynie, gdyż ich praca jest bardzo odpowiedzialna. Postanowiliśmy przekonać się i przeanalizować, dlaczego warto posiadać w magazynie takie regały. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do przeczytania tekstu.

Łatwe wyszukiwanie towaru

Jedną z większych zalet posiadania regałów magazynowych jest możliwość łatwiejszego znalezienia towaru. W magazynach czas to praktycznie najważniejsza kwestia i pracownicy muszą szybko kompletować produkty, by przeznaczyć je np. do wysyłki. Wyobraźmy sobie sytuację, w której trzeba by było po każdym z towarów udać się na drugi koniec magazynu. Nie dość, że nie ma to większego sensu i tylko pozbawia pracownika sił i chęci do pracy, to przede wszystkim wydłuża czas kompletowania zamówienia.
Regały magazynowe pozwalają pracownikom łatwo znaleźć określone towary. Wystarczy, że w takim magazynie będzie odpowiedni porządek – przyklejenie kartek czy też podpisanie regałów. Dzięki temu nie będzie trzeba szukać po całej hali danych produktów, znajdzie się je w określonym miejscu. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie magazynów bez regałów, a te od hhl-regaly charakteryzują się solidną konstrukcją i wytrzymałością.
Praca w magazynie jest bardzo trudna, ponieważ wymaga nie tylko sił fizycznych, ale również myślenia. Regały paletowe w znacznym stopniu wspierają tę pracę. Trzeba powiedzieć, że na takich regałach można umieszczać towar i zdejmować go z pomocą wózka widłowego, co też przyspiesza działania. Dzięki nim można zabrać określoną partię towaru, która jest taka sama w każdej palecie.

Bezpieczeństwo i porządek

Posiadanie palet w magazynie zdecydowanie zwiększa porządek i bezpieczeństwo pracowników. Nie wyobrażamy sobie tego, żeby cały towar był poukładany na zwykłych półkach czy regałach. Raz, że on się tam nie zmieści, a dwa, że jest to niekomfortowe. Regały magazynowe chronią bezpieczeństwo pracowników, dzięki czemu przechowywanie towaru w takich miejscach jest w pełni bezpieczne i chroni pracowników od prawdziwej tragedii. Wystarczy tylko zabrać wózek widłowy i ułożyć towar na regałach paletowych i wszystko gotowe.
Trzeba podkreślić, że na regałach nie przechowuje się tylko i wyłącznie towarów, ale również inne rzeczy, jak palety czy kartony i tym samym w magazynie jest o wiele większy porządek. Jasne, być może znajdą się magazyny, w których nie do końca dba się o czystość i ład, ale jednak gdy wszystkie rzeczy są na “swoim miejscu”, to praca staje się łatwiejsza – korytarze są mniej zatłoczone, jak też jest łatwiej podczas zwykłego poruszania się po hali.
Tym samym posiadanie regałów magazynowych w znacznym stopniu wpływa na efektywność pracowników. Mogą oni w pełni skupić się na tym, by na regałach przechowywać tylko i wyłącznie potrzebne rzeczy, ale ma to też znaczenie dla ich komfortu psychicznego. W hhl-regaly można znaleźć wiele ich rodzajów:

  • archiwalne
  • paletowe
  • metalowe
  • warsztatowe
  • wysokiego składowania
  • do magazynu
  • półkowe

Jakie są najczęściej spotykane rodzaje regałów magazynowych?

Obecnie możemy znaleźć wiele rodzajów regałów magazynowych. Nie ma co się dziwić, hale mogą być różnej wielkości, jak też zakres produkowanego towaru może być inny, więc jedne regały w określonym miejscu będą mieć większe zalety od drugich. Najczęściej spotykanymi rodzajami regałów magazynowych są:

  1. Mobilne – doskonale sprawdzają się w chłodniach, ponieważ można je przesunąć
  2. Wjezdne – idealne dla towarów jednorodnych, przeznaczone głównie do chłodni
  3. Półkowe – świetne dla małych magazynów, gdzie przechowuje się niewielkie towary spakowane bądź też leżące luźno
  4. Push Back – to rodzaj regału polegającego na przesunięciu się palety w momencie pobrania tej, która stoi przed nią za pomocą siły grawitacji
  5. Wspornikowe – są przeznaczone dla przechowywania dużych gabarytów, które nie zmieszczą się na regałach półkowych
  6. Satelitarne – przesuwanie palet odbywa się radiowo, sprawdza się idealnie do blokowego gromadzenia palet
  7. Przepływowe – umożliwiają przechowywanie towarów zgodnie z metodą FIFO, pozwala na wykorzystanie powierzchni składowania
  8. Kompletacyjne – najbardziej produktywne regały, które ułatwiają kompletowanie pracownikom zamówień, przeznaczone dla magazynów o dużym przepływie towarów
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Ogłoszenia

Już dziś kup najnowszy numer!

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne

Ogłoszenia