niedziela, 16 czerwca 2024, 21:11

Ruszyła kolejna akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”

Już po raz drugi rozpoczynamy akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. To kontynuacja wiosennych działań Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, których celem jest pomoc lokalnym producentom zdrowej, tradycyjnej żywności oraz restauratorom – członkom Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy z powodu pandemii Covid-19 znaleźli się w trudnej sytuacji biznesowej.

{youtube}www.youtube.com/watch?v=04DYK1cj6PU{/youtube}

Nasze województwo  może pochwalić się wyjątkowymi produktami i potrawami, które mają nie tylko ciekawą i bogatą historię, ale także wyróżniają się wysoką jakością i niespotykanymi smakami. Mimo że pandemia koronawirusa wielu producentów żywności po raz drugi postawiła w trudnej sytuacji, to miejsca i produkty oznaczone charakterystycznym logiem Sieci zapewne pomogą dokonać dobrych wyborów podczas zakupów spożywczych oraz pozwolą na wykazanie się hojnością i lokalnym patriotyzmem.

Drogowskazem dla kupujących jest specjalnie stworzona baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą zarówno sprzedaż zdalną, z dowozem do domu, jak i odbiorem bezpośrednim u producenta.

W bogatej ofercie produktów lokalnych znajdują się znane na całym świecie wielkopolskie specjały, takie jak: sery, wędliny, mięso, kiszonki i wyroby cukiernicze. Interesującą propozycję złożyli także wielkopolscy restauratorzy, którzy na zamówienie przygotują ulubione zestawy obiadowe, pyszne desery i ciasta. Przyjmowane są również zgłoszenia na przygotowanie dań wigilijnych.
– Serdecznie zachęcam do solidarnego wspierania wielkopolskich producentów i podczas zakupów do wyboru lokalnych produktów spożywczych. Mamy gwarancję najlepszej jakości  oraz wyjątkowego smaku – przekonuje w specjalnym filmie promocyjnym Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub  skorzystać z aplikacji  na smartphony Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie.
Lista firm w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski:

 Województwo Wielkopolskie od 2008 roku jest regionem członkowskim Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej 45 europejskich regionów w tym 11 z Polski. Głównym celem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego jest promocja regionalnej żywności opartej na lokalnych i tradycyjnych produktach. Członkowie Sieci gwarantują, że produkty pochodzą z danego regionu, a tradycje kulinarne i umiejętności są powodem do dumy.
Zapraszamy na stronę internetową: www.sdk-wlkp.pl oraz pobrania bezpłatnej aplikacji kodem QR. Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska znajdziecie Państwo również na Facebooku.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne