piątek, 21 czerwca 2024, 7:52

„POKOLENIA” – nowa płyta MACIEJA KNOPIKA

W gościnnych wnętrzach ostrzeszowskiej naleśnikarni „TABU” odbył się koncert Macieja Knopika – koncert z nutką nostalgii, lecz pełen ciepła i optymizmu. Ten długo oczekiwany występ ostrzeszowskiego barda był zarazem okazją do zaprezentowania przez Macieja utworów, które powstały w ostatnich, niełatwych latach i znalazły swoje miejsce na czwartej już płycie przez niego nagranej, zatytułowanej „POKOLENIA”.

Często słyszymy, że muzyka łączy pokolenia. Wykonawcy znajdujących się na płycie piosenek mogą być tego przykładem. Zaś same utwory to wpadające w ucho melodie, z tekstami mówiącymi o życiu, o świecie, o miłości – zawsze z jakimś przesłaniem.
„W życiu trzeba walczyć z losem – ja to wiem.
Iść do przodu, iść za ciosem – ja to wiem…”
Tymi słowami, pochodzącymi z piosenki „Siła i moc” przywitał bohater wieczoru znajdującą się w lokalu publiczność. Zaprezentował także pozostałe piosenki z tej płyty: Kochaj świat”, nagraną wspólnie z Jarosławem Liskiem, czy utwór „Co ma być, to będzie” wykonywany z Jackiem Kuszą.
Ze wzruszeniem przyjęto piosenkę „Kochaj mnie tato”, którą młoda wokalistka, Zosia Dziergwa, zaśpiewała u boku pana Macieja.
Ostatnią prezentacją płytową była piosenka „Zakochani”. Szczególny to utwór również dlatego, że nagrany został przez Esterę Nowacką. Estera zmarła w marcu br. – o wiele za wcześnie. Pozostawiła czułe wspomnienia w ludzkich sercach, a także nagrania, w tym to ostatnie.
– Chcę tę płytę dedykować mojej przyjaciółce, Esterze – mówił Maciej podczas występu. Wielu uczestników koncertu nie kryło łez wzruszenia, słuchając Estery Nowackiej w duecie z M. Knopikiem i patrząc na jej portret oraz leżącą przed nim białą różę.
Koncert, ze znawstwem i kulturą, prowadził Witold Pelka, a muzyczną klamrą spiął ten magiczny wieczór w „Tabu” Jarek Grzesik, wykonując wielkie przeboje Czesława Niemena -„Pod Papugami” i „Wspomnienie”.

K.J.


Więcej nt. koncertu w „Czasie Ostrzeszowskim”, zaś w następnym numerze „Czasu” rozmowa z Maciejem Knopikiem.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne