Reklama

piątek, 19 kwietnia 2024, 17:31

Podziel się dobrem – powiatowy kiermasz charytatywny

II Powiatowy Kiermasz Charytatywny pod hasłem „Podziel się dobrem” odbędzie się 26 marca na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Kiermasz jest organizowany przez Grupę Dobroczynną Anieli w Bieli. Akcja ma na celu pomoc niepełnosprawnym i nieuleczalnie chorym dzieciom mieszkającym w powiecie ostrzeszowskim, wymagającym zakupu leków, kosztownej rehabilitacji czy też zabiegów medycznych.

Jesienna edycja kiermaszu zakończyła się wspaniałym wynikiem. Wspólnymi siłami – dzięki darczyńcom – udało się zebrać 49 615,48 zł. Darowizny zostały przekazane na rzecz ośmiorga dzieci z naszego powiatu – podopiecznych Fundacji Dzieciom Pomagaj z Wolicy.

Przygotowania do wiosennej edycji kiermaszu idą pełną parą. Każda gmina ma swoich koordynatorów, do których mogą się zgłaszać osoby chętne do upieczenia ciasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca u następujących osób: Grabów nad Prosną (Justyna Ptak), Kraszewice (Ewa Nowicka), Czajków (Bożena Wysota), Doruchów (Agnieszka Kuchta-Budzik), Ostrzeszów (Aleksandra Misiewicz oraz Aneta Pawlarczyk-Świtoń), Mikstat (Wioleta Kozłowska). Gotowe ciasta należy dowieźć 25 marca o godz. 17.00 do miejsc wyznaczonych przez koordynatorów gminnych.
W każdej gminie pojawiły się już plakaty z informacjami dotyczącymi przekazywania ciast. Organizatorzy zapraszają na stoiska, na których będzie można zaopatrzyć się w pyszne, domowe wypieki, a także spędzić czas w miłej atmosferze wraz z wolontariuszami Anieli w Bieli.
Koordynatorkami całego przedsięwzięcia są Justyna Ptak i Katarzyna Bednarz.

Harmonogram kiermaszu w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:
Data: 26.03.2022
Godziny: 7.00-13.00    
Grabów nad Prosną – miejsce kiermaszu: Rynek, parking przed Biedronką / miejsce krojenia
i pakowania ciast: sala Centrum Kultury (OSP), ul. Kolejowa.
Ostrzeszów – miejsce kiermaszu: Pawilon Handlowy „Rolnik”, targowisko przy małej Biedronce / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala bankietowa „Mleczna Perełka”, ul. gen. Sikorskiego 19.
Czajków – miejsce kiermaszu: plac przed Domem Kultury / miejsce krojenia i pakowania ciast: kuchnia w Domu Kultury.
Doruchów – miejsce kiermaszu: Targowisko / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala Gminnego Ośrodka Kultury.
Kraszewice – miejsce kiermaszu: przy restauracji „Łużyczanka”, remiza OSP / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala KGW w Kraszewicach, ul. Kwiatowa.
Mikstat – miejsce kiermaszu: Rynek / miejsce krojenia i pakowania ciast: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne