sobota, 13 lipca 2024, 23:53

NOWOCZESNA KARETKA – DAR SIEPOMAGA DLA OCZ

Niecodzienny dar Fundacji SIEPOMAGA – jedna z najlepiej wyposażonych karetek specjalistycznych w Polsce, stała się 30 maja własnością Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Ale przecież sam ambulans, nawet najlepiej wyposażony, nikomu życia nie uratuje, dlatego też ofiarowana karetka trafiła w dobre ręce załogi ostrzeszowskiego pogotowia ratunkowego z doktorem Bartoszem Strzeleckim na czele.

To oni są głównymi bohaterami tego wydarzenia – od wielu miesięcy zabiegali o nową karetkę, wreszcie trafili na życzliwe osoby z Fundacji Siepomaga i marzenie o nowoczesnym ambulansie ratowniczym stało się rzeczywistością.
– Fundacja Siepomaga, wszyscy ofiarodawcy, osoby nam przychylne, świadome, otwarte, pełne empatii i zrozumienia – to im zawdzięczamy to, za co dzisiaj dziękujemy. Dziękujemy za dar, jakim jest w pełni wyposażona karetka. Dziękujemy za możliwość poprawy komfortu naszej pracy i bezpieczeństwa nas wszystkich, bo każdy w każdym momencie może nas i tego sprzętu potrzebować – mówił dziękując za karetkę szef pogotowia – Bartosz Strzelecki.
Nowoczesna żółta karetka, z logo Fundacji Siepomaga i OCZ wjechała na sygnale przed budynek pogotowia. Ambulans został wyprodukowany na zamówienie Fundacji Siepomaga na bazie pojazdu Mercedes (diesel 1950cm3 z  automatyczną skrzynią biegów). Wartość samego pojazdu wynosi ponad 300 tys. zł. Karetka wyposażona jest w 76 urządzeń i przyrządów medycznych o łącznej wartości ok. 350 tys. zł, w tym m.in. USG, wideolaryngoskop, najnowszy defibrylator i respirator. To sprawia, że jest to obecnie jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ambulansów specjalistycznych w Polsce.
– Jest to już 13 karetka, którą przekazujemy kolejnemu szpitalowi w Polsce, lecz ten jest dla mnie wyjątkowy, gdyż w tym szpitalu się urodziłem – mówił Patryk Urban – członek Zarządu Fundacji Siepomaga, który wraz z pracownikiem Fundacji – Jerzym Jurczyńskim przekazał ratownikom ostrzeszowskiego pogotowia nowoczesną karetkę reanimacyjną.
– Mamy zaszczyt przekazać państwu jedną z najlepiej wyposażonych karetek w Polsce. Ale sam ambulans to tylko samochód. Ambulans sam nie uratuje nikomu życia – prawdziwymi bohaterami są ratownicy, jest personel, jest pan doktor Bartosz Strzelecki – mówił Jerzy Jurczyński. – Ten ambulans byłby w Ostrzeszowie już w ubiegłym roku, ale okazało się, że tego typu samochody są niedostępne, lecz warto było czekać.
– Koniec wieńczy dzieło – zwrócił się do ofiarodawców starosta Lech Janicki. – Ważne jest, że już na początku roku 2021, po takim trudnym dla szpitala czasie, wyciągnięto do szpitala pomocną dłoń. Podarowanie karetki w takim standardzie, to wielka sprawa.
Tej pięknej inicjatywy gratulował także poseł Andrzej Grzyb, dziękując kierownikowi pogotowia, Bartoszowi Strzeleckiemu i Fundacji Siepomaga. Podziękowania przekazały także prezes OCZ – Magdalena Puziewicz-Karpiak, dyrektor biura posłanki Andżeliki Możdżanowskiej – Anna Lis, oraz radna Rady Powiatu – Krystyna Sikora, która ratownikom wręczyła bukiet słoneczników.
Podczas uroczystości przekazania karetki nastąpiło także jej poświęcenie przez ks. Pawła Malińskiego.
Do Ostrzeszowa trafił rzeczywiście sprzęt najwyższej klasy. Stało się tak dzięki staraniom wielu osób, a przede wszystkim dzięki ofiarności wielu ludzi o dobrych sercach, którzy przekazują pieniądze na rzecz Fundacji Siepomaga.

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne