poniedziałek, 20 maja 2024, 4:27

Małgorzata Dytfeld – nadzieja ostrzeszowskiej wokalistyki

Co roku w jednym z artykułów piszemy o sukcesach jakiegoś absolwenta Szkoły Zespołów Adama Fulary – prywatnej szkoły muzyki rozrywkowej w Ostrzeszowie. A jest się czym pochwalić. Pisaliśmy w ubiegłych latach o sukcesach muzyków grających na różnych instrumentach, dziś będzie o wokalistce. Małgorzata Dytfeld to skromna dziewczyna o wielkim głosie i niebanalnej wyobraźni, a, co najważniejsze, dużej świadomości. Małgosia nie od dziś znana jest ostrzeszowskiej publiczności – śpiewa od wielu lat i można było ją zobaczyć w lokalnych zespołach już 10 lat temu. Jednak w pewnym momencie postanowiła zapisać się do Szkoły Zespołów, gdzie dowiedziała się, jak działa muzyka. To sprawiło, że nie była już „jedną z wokalistek o ładnym głosie”, jakich w Ostrzeszowie jest wiele, a stała się prawdziwym twórcą, wokalistką z krwi i kości, która nie tylko potrafi zaśpiewać „prawie jak Whitney Houston”, ale także umie aranżować, improwizować i komponować swój repertuar. Małgosia sobie z tym radzi, jednak w innych przypadkach brak tych umiejętności sprawia, że większość wokalistek po euforii sukcesów młodości, w momencie gdy trzeba wejść w dorosłe życie i postawić na autorski repertuar – przestaje muzykować. To tyczy się także innych muzyków grających za młodu covery znanych zespołów. Zresztą, sprawdźcie Państwo sami, jak świetnie sobie radzi: trwa premiera jej nowego klipu do utworu Alicii Keys pt. „Aint Got You”, dostępnego na stronie www.szkola.fulara.com/filmy, gdzie nie tylko śpiewa, ale też gra, niezwykle emocjonalnie improwizuje, czyli z oryginalnego tematu wyprowadza swoją melodię. To nagranie zostało wykorzystane jako przykład w podręczniku „Teoria improwizacji. Zrozumieć język muzyki”, autorstwa Fulary, który ukaże się jesienią nakładem ABsonic. Za swoje osiągnięcia otrzymała nagrodę „Wokalistka Dekady”, wręczoną na dziesięcioleciu szkoły, dziś jest jedną z najbardziej rozchwytywanych wokalistek, występuje z licznymi składami z Ostrzeszowa, Kępna, w marcu zagrała w „Baszcie” znakomity ostatni koncert przed pandemią w składzie z Tomasem Diazem z Chile i Szymonem Jeziornym, a rok temu w Kaliszu wystąpiła z repertuarem polifonicznych standardów jazzowych z Adamem Fularą (fot.). „Jeśli chodzi o współpracę z wokalistkami, świadomość to podstawa, nie wyobrażam sobie grać z kimś, komu muszę pokazywać i tłumaczyć każdy dźwięk, który trzeba zaśpiewać – a tak niestety często bywa. Nagranie „Aint Got You”  poruszyło mnie do głębi tak jak inne jazzowe interpretacje Małgosi. Bardzo w nią wierzę i trzymam kciuki. Wszechstronne, solidne wykształcenie, oraz sukcesy absolwentów to znak firmowy naszej szkoły – mówi A. Fulara.
Zapisać się na zajęcia można telefonicznie: 604 695 855, lub drogą elektroniczną: szkola@fulara.com, zajęcia odbywać się będą stacjonarnie (w reżimie sanitarnym), oraz w niektórych przypadkach w trybie online, a więcej o szkole, która istnieje już 12 lat, oraz o osiągnięciach uczniów można poczytać na stronie: www.szkola.fulara.com.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=SdfGyVUxxOA&fbclid=IwAR3lgg-_9CfZaryF9acBu-jwQ8e85U3MRUS0xTETL9YhDXDUaH1QQj8-37k{/youtube}

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne