piątek, 19 lipca 2024, 1:07

Zapraszam do odpowiedzi – Marta Pijanka

IV sesja Rady Gminy Kraszewice okazała się niezwykle burzliwa i pełna zwrotów akcji. Udzielenie absolutorium za miniony rok, nie cichnące kontrowersje związane ze sprzedażą działki za urzędem, trudne decyzje oraz plany na przyszłość – z tym wszystkim musiała zmierzyć się nowa Wójt, Marta Pijanka.

Po sesji zaprosiliśmy ją do odpowiedzi i zadaliśmy szereg pytań. Dlaczego podjęcie decyzji na temat omawianej w trakcie sesji inwestycji na ulicy Wieluńskiej było dla niej trudne? Czy dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia to zadanie tylko powiatu czy również gmin? Jakie plany dla gminy ma obecna pani Wójt? Sprawdźcie sami!

Cykl “Zapraszam do odpowiedzi” to seria filmów, w których zadajemy nie zawsze łatwe pytania naszym samorządowcom, ale też osobom znanym z działalności społecznej lub zawodowej. Specyfiką tych rozmów jest to, że „wywołujemy do tablicy” różnych samorządowców, dyrektorów, osoby zaangażowane społecznie. Pytamy o sprawy, które interesują naszych Czytelników, ale też nas, jako dziennikarzy. Osoba, której zadajemy pytania nie zna ich wcześniej. Odpowiedzieć musi niejako „z marszu”, niczym w szkole przy tablicy, po wywołaniu przez nauczyciela do odpowiedzi.            

Na nagraniach nie ma cięć, nie ma upiększeń – pokazujemy odpowiedź w całości. Czasami niedoskonałą, czasami pełną niepewności lub zająknięć, ale dzięki temu autentyczną, bez upiększeń i ponownych nagrań. Do tej pory do odpowiedzi “wywołaliśmy” już: Kamillę Pacynę, Henryka Zielińskiego, Adama Grzyba, Maksymiliana Ptaka, Marcina Łuczaka, Dariusza Grzesika i Tomasza Kosmalę.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne