piątek, 19 lipca 2024, 2:35

Zacięta rywalizacja kolarzy

Dwa miejsca na podium – 2. Leszka Frąckowiaka i 3. Amelii Janiak – oraz zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej wywalczyli na swoim terenie młodzi kolarze ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w kolejnych zawodach kolarstwa górskiego MTB.

W ramach programu „Szukamy Następców Olimpijczyków” 7 czerwca 2024 roku w Biskupicach Zabarycznych odbyły się zawody kolarskie szkół podstawowych w kolarstwie górskim MTB. Startowało ponad 80 uczniów szkół podstawowych z całej Wielkopolski z klas III – VIII. Szkołę z Biskupic Zabarycznych reprezentowało 20 uczniów, którzy w klasyfikacji drużynowej szkół zajęli po zaciętej rywalizacji I miejsce.

Zawody obserwowali goście: Henryk Zieliński – burmistrz Miasta i Gminy Mikstat, Lech Janicki – wicestarosta ostrzeszowski, Edmund Tetlak – prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie, Dariusz Kamiński – prezes ZNP w Mikstacie, radny powiatowy Tomasz Skoczylas, radni gminni – Barbara Tomala i Bogumił Skoczylas, Henryk Strzelecki – członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu, Paulina Łakoma – przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice i kibice kolarstwa.

Zawodnicy startowali na trasie długości 3,5 km (jedna pętla – chłopcy z klas VII-VIII mieli do pokonania 2 pętle) ze startem i metą przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych.

Odbyło się 6 wyścigów w 3 kategoriach, oto ich wyniki:

Klasa III – IV dziewcząt: I m – Alicja Karolak – SP Wola Droszewska , II m – Zofia Wierzbicka – SPKoźminek, III m – Anna Perek – SP Koźminek, IV m – Amelia Witoń, VII m – Marta Banasiak, VIII m- Zuzanna Borowska – wszystkie SP Biskupice Zabaryczne,

Klasa III – IV chłopców: I m – Igor Łączkiewicz , II m – Natan Knop, III m – Kamil Marecki (wszyscy SP Koźminek), V m – Filip Berkowski – SP Biskupice Zabaryczne, VII m – Bartłomiej Witoń, VIII m – Jan Łakomy , X m – Tomasz Banaś – wszyscy SP Biskupice Zabaryczne;

Klasa V – VI dziewcząt: I m – Amelia Pawelec – SP Wola Droszewska , II m – Weronika Sieradzka – SP Koźminek, III m – Amelia Janiak – SP Biskupice Zabaryczne, IV m – Marcelina Banaś – SPBiskupice Zabaryczne;

Klasa V – VI chłopców: I m – Igor Maślak – SP Wola Droszewska, II m – Mateusz Springer – SP Raszków, III m – Eryk Piękny – SP Wola Droszewska, IV m – Alan Witoń, X m – Filip Dziegiński, XI m – Marcel Śmiechowski, XII m – Mikołaj Czaska, XIII m – Mateusz Pawłowski, XVIII – Miłosz Walczak (wszyscy SP Biskupice Zabaryczne);

Klasa VII – VIII dziewcząt: I m – Weronika Janiak – SP Wola Droszewska, II m – Julia Marek – SP Raszków, III m – Gabriela Morańda – SP Morawin, IV m – Liliana Biała – SP Biskupice Zabaryczne;

Klasa VII – VIII chłopców: I m – Miłosz Maślak – SP Wola Droszewska, II m – Leszek Frąckowiak – SP Biskupice Zabaryczne, III m – Szymon Szkadun – SP Koźminek, IV m – Jakub Janiak, V m – Aleksander Frąckowiak, VIII m – Filip Gomółka – wszyscy SP Biskupice Zabaryczne.

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:

I miejsce – SP Biskupice Zabaryczne

II miejsce – SP Koźminek

III miejsce – SP Wola Droszewska

To kolejny sukces młodych sportowców z Biskupic Zabarycznych w roku szkolnym 2023/ 2024.Jak widać w naszej gminie nie brakuje utalentowanej sportowo młodzieży, która bardzo chętnie i z dużym powodzeniem uczestniczy w wielu imprezach sportowych organizowanych w naszym powiecie czy województwie – podsumowuje – Rafał Kałążny, trener i dyrektor Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych.

Red

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne