sobota, 20 lipca 2024, 23:20

Wysokość baterii prysznicowej od brodzika – na jakiej wysokości bateria prysznicowa?

Należysz do zwolenników prysznica lub wybrałeś go z powodu ograniczonego miejsca w łazience? Jeśli tak, to ostatnią kwestią, z jaką musisz się zmierzyć przed tym, zanim zaczniesz go używać, jest odpowiednia wysokość, na jakiej zdecydujesz się zamontować baterię prysznicową. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę i od czego zależy wysokość baterii prysznicowej? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak to zrobić, aby Twoje kąpiele były komfortowe i nic nie zaburzało Ci chwil relaksu pod prysznicem.

Dlaczego prysznic jest dobrym rozwiązaniem?

Jeśli szukając łazienkowych inspiracji do wykończenia Twojego małego domowego spa i brałeś pod uwagę ilość zużytej wody podczas kąpieli pod prysznicem, to zapewne wiesz, że jest to tylko ułamek tego, co lejemy do wanny każdego wieczoru.
Prysznic to rozwiązanie dużo bardziej ekologiczne i opłacalne. Poza tym zajmuje w łazience o wiele mniej miejsca i wspaniale wpisuje się w nowoczesną aranżację łazienki. Dobrze zaprojektowany, jest elegancką ozdobą łazienki, a odpowiednio wykończony może posłużyć nawet osobom poruszającym się na wózku.
Dziś nie jest niczym gorszym od wanny, jeśli chodzi o domowe SPA. Możesz zamontować w nim dużą deszczownicę lub pokusić się o zainstalowanie biczy wodnych, które będą masować Twoje ciało podczas kąpieli. Kiedy posiadasz większą łazienkę, wspaniale będzie się w niej prezentowała dwuosobowa kabina, która sprzyja wspólnym, romantycznym kąpielom.
Sprawdź, jak zaaranżować nawet małą łazienkę, aby spełniania wszystkie swoje funkcje i był Twoją osobistą strefą relaksu. Więcej porad znajdziesz na AbfoutDecor.

Bateria z termostatem – nowy trend czy funkcjonalne rozwiązanie?

Kiedy Twoja woda lubi nagle zmieniać swoją temperaturę i ciężko Ci ją ustawić, skorzystaj z baterii z termostatem, którą zamotujesz na tej samej wysokości, co zwykłą baterię prysznicową.
Dzięki temu sprawisz, że branie prysznica nie będzie wiązało się więcej z doznaniami w formie nagłej zimnej lodowatej wody spływającej po Twoich plecach.
 
Jest to także doskonałe rozwiązanie, kiedy posiadasz małe dzieci, ponieważ raz ustawiona temperatura wody sprawi, że dziecko podczas kąpieli uniknie nagłych skoków temperatury wody czy nawet poparzenia.
Dlatego rozważ to rozwiązanie w aranżacji łazienki, kiedy lubisz za każdym razem mieć idealnie ustawioną temperaturę wody i nie chcesz czuć się zaskakiwany przez jej nagłą zmianę. Pozwoli Ci to w spokoju cieszyć się czasem spędzonym pod prysznicem.

Na jakiej wysokości zamontować baterię prysznicową?

Zastanawiasz się, jaka wysokość, na której zawiśnie bateria prysznicowa, będzie odpowiednia, abyś mógł brać prysznic w pełni komfortowo?
Średnio uznaje się, że wysokość 110–130 cm liczona od brodzika, to wysokość idealna do montażu baterii prysznicowej. Są to jednak tylko liczby. Pamiętają o tym, że to Twój dom ma być dla Ciebie, a nie odwrotnie, dlatego aranżując łazienkę z wanną, powinieneś dopasować wysokość baterii prysznicowej do wzrostu swojego oraz pozostałych domowników. Jeśli masz wzrost koszykarza, wiadome jest, że będziesz potrzebował baterii zawieszonej nieco wyżej. Jeśli w Twoim domu wszystkie osoby są wysokie – masz problem z głowy. Inaczej rzecz wygląda, kiedy jedna osoba ma 190 cm a druga niecałe 160 cm wzrostu. Wówczas najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest wybranie pośredniej wysokości, która będzie wygodna dla każdego.
Jeśli posiadasz dzieci, weź pod uwagę fakt, że rosną one bardzo szybko. O ile dziś wymagają pomocy, przy otwarciu baterii prysznicowej, to za przysłowiową chwilę same już będą z niej korzystać. Dlatego dostosowywanie wysokości montażu baterii pod wzrost dzieci nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne