czwartek, 25 lipca 2024, 18:10

(Wy)pięknieją Przedborów i Komorów

Są pieniądze na nową kuchnię z zapleczem w Wiejskim Domu Kultury w Przedborowie oraz modernizacje placu zabaw w Komorowie. Oba te projekty dostały dofinansowanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego z konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.

WOW to program, który ma za zadanie pobudzać aktywność sołectw, a jednym z tych impulsów jest konkurs „Pięknieje wielkopolska wieś” organizowany od kilkunastu lat przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. – Właśnie została rozstrzygnięta 14. edycja konkursu, w której w Wielkopolsce dofinansowano 192 zadania na 280 zgłoszonych – mówił Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego w Grabowie nad Prosną podczas uroczystego podpisania umów z beneficjentami kolejnej edycji „Pięknieje wielkopolska wieś”. W całym regionie kwota dofinansowania wyniosła ponad 11 mln 300 zł, natomiast w powiecie ostrzeszowskim do realizacji z dofinansowaniem wybrano 13 projektów z 7 gmin: Czajków – sołectwo Muchy; Doruchów – Skarydzew i Doruchów I, Grabów nad Prosną – Bukownica, Chlewo i Giżyce; Kobyla Góra – Bierzanów i Parzynów; Kraszewice – Jelenie i Kraszewice II; Mikstat – Przedborów i Komorów; Ostrzeszów – Pustkowie Północ.

W Grabowie nad Prosną wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisywał umowy z włodarzami gmin i skarbnikami na dofinansowanie poszczególnych projektów; obecni byli także sołtysi i członkowie rad poszczególnych sołectw. Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu i skarbnik Teresa Michalak złożyli swoje podpisy na umowach o dofinansowanie dwóch przedsięwzięć: 1) „Modernizacja kuchni wraz z zapleczem kuchennym w Wiejskim Domu Kultury w Przedborowie” (kwota dotacji 70 tys. zł – koszt zadania 139 853 zł); 2) „Fit mamuśki etap II” w Komorowie (kwota dotacji 60 613 zł – koszt zadania 99 413 zł).

W uroczystości w Grabowie nad Prosną uczestniczyli także: Tomasz Maciejewski – przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego, radni z Komorowa – sołtys Sławomir Kmiecik i Krzysztof Szymczak oraz Władysław Pietralczyk – sołtys Przedborowa.

PK

Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne