środa, 22 maja 2024, 2:18

W dniach od 4-5 czerwca w Ostrzeszowie przy ul. Kąpielowej uruchomiony zostanie samochodowy punkt pobrań prób COVID-19 drive-thru

Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną. Od jutra (3 bm.) w godzinach 8:00-16:00 będzie można rejestrować się na badanie pod nr tel. 61 656 8075.

– Wszyscy mamy świadomość problemu, jakim jest koronawirus, dlatego moim zadaniem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Zdecydowałem o optymalizacji czasu funkcjonowania diagnostyki w Gnieźnie i zaproponowałem uruchomienie dwudniowego drive-thru w Ostrzeszowie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
Punk poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych, realizowany przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z lokalnym samorządem. Akceptację dla pomysłu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej dał wojewoda.
Punkt poboru powstanie na bazie kontenerów. Jego obsługą w godzinach od 10 do 19 zajmą się żołnierze oraz pracownicy inspekcji sanitarnej z Ostrzeszowa. Pobrane wymazy zostaną przekazane do laboratorium, które przeprowadza badania diagnostyczne. Po dwóch dniach pracy punktu poboru w Ostrzeszowie, planowane jest jego uruchomienie w innym powiecie województwa. Od początku pandemii w Wielkopolsce w powiecie ostrzeszowskim odnotowano 55 zachorowań na COVID-19.


 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne