piątek, 14 czerwca 2024, 4:12

UWAGA – nowy sposób działania oszustów i naciągaczy!

W ciągu ostatnich kilku dni na „przestępczej scenie” działania pojawił się nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Proceder dotyczy oszustw przy wypłatach pieniędzy z bankomatu. Przestępstwo polega na wprowadzeniu w błąd klienta, że bankomat uległ awarii i nie wypłaca żądanej gotówki. W takich sytuacjach przestępcy w tzw. kieszeni bankomatu przeznaczonej do wypłaty pieniędzy, montują specjalną nakładkę która powoduje, że klient nie widzi zadeklarowanej do wypłaty z urządzenia gotówki i myśląc, że bankomat uległ awarii, odchodzi.

Tymczasem rozwój sytuacji z odległości obserwują przestępcy, którzy wcześniej zamontowali nakładkę w bankomacie i po odejściu klienta od urządzenia demontują nakładkę wraz z gotówką, która się do niej po prostu przykleiła.
Policjanci apelują, aby w takich sytuacjach nie odchodzić od bankomatu i w celu zdiagnozowania problemu, za pomocą telefonu komórkowego skontaktować się z pracownikami banku. Apelujemy również, aby w przypadku podejrzenia przestępczego działania przy bankomacie, przez cały czas pozostając na miejscu, telefonicznie powiadomić policję.
Pamiętajmy, że oszuści dostosowują swoje działania do aktualnie panujących wydarzeń czy naszych potrzeb. Wszystko po to, aby skraść nasze oszczędności.
W dobie panującej pandemii oszuści mogą również próbować dostać się do mieszkań pod pretekstem dezynfekcji, gdyż rzekomo ktoś z naszych sąsiadów jest zakażony.
asp. sztab. Damian Pawlak, KPP Wieruszów

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne