piątek, 19 lipca 2024, 1:39

UKS Piast Poprawa wzmocniony! 

Dla tenisistów stołowych UKS Piast Poprawa Ostrzeszów dobiegły końca rozgrywki w sezonie 2023/2024. Po historycznych sukcesach, większość zawodników przebywa na zasłużonych urlopach. Do regularnych treningów powrócimy na początku sierpnia. 

W przerwie między sezonami rozgrywkowymi doszło do zmian w składzie naszej 1-ligowej drużyny. W zespole zabraknie Kamila Nalepy, który będzie grającym trener w ekipie Griffins’s Spin Szczecin. Pozostają w naszej drużynie: Adrian Więcek, Adrian Spychała, Michał Krzyżanowski oraz Paweł Piotrowski. Do zespołu dołączyło dwóch bardzo perspektywicznych zawodników. 

Zespół zasilił Antoni Witkowski. Kibice naszej drużyny mogli już dwukrotnie zobaczyć Antka w starciach z ostrzeszowianami. W poprzednim sezonie występował on w niemieckiej 3 Bundeslidze w drużynie TTC Duppel oraz w Enerdze Manekin Toruń. W sezonie 2022/2023 był on najskuteczniejszym zawodnikiem 1 ligi z imponującym bilansem 28 indywidualnych zwycięstw oraz 4 porażek. Do jednych z największych osiągnięć Witkowskiego jest zdobycie medalu na Akademickich Mistrzostwach Europy. 

Do drużyny dołączył także Damian Węderlich. W poprzednich rozgrywkach był on podstawowym zawodnikiem w drużynie Lotto Superligi – SBR Dojlidy Białystok i mógł pochwalić się aż 47% skutecznością wygranych pojedynków. Damian wspomoże naszą drużynę w kluczowych spotkaniach. Będzie również reprezentował nasz klub indywidualnie. Do największych osiągnięć Damiana Węderlicha można zaliczyć brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w deblu z Jakubem Dyjasem. 

Wiemy już, że rozgrywki 1 ligi będą jeszcze mocniejsze niż w poprzednich latach. W drużynie Polonii Kielc wystąpią chociażby byli reprezentanci kraju – Daniel Górak i Tomasz Lewandowski. O szczegółowym terminarzu 1 ligi poinformujemy w sierpniu. Naszym zawodnikom i kibicom życzymy udanego wypoczynku. Spotkamy się wraz z początkiem nowego sezonu rozgrywek.

UKS Piast Poprawa Ostrzeszów 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne