czwartek, 25 lipca 2024, 18:20

Uciekł po zderzeniu z drzewem

40-letni obywatel Mołdawii, który w miniony czwartek uderzył w drzewo kierowanym przez siebie pojazdem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, był nietrzeźwy. Zatrzymano go chwilę po otrzymaniu zgłoszenia.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca o 20:45. Wtedy to dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na Osiedlu Zamkowym w Ostrzeszowie. Kierujący pojazdem marki Suzuki uderzył w drzewo, a następnie porzucił pojazd i oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze dokonali penetracji pobliskiego terenu, zatrzymując 40-letniego obywatela Mołdawii. – przekazała rzecznik prasowa policji, Magdalena Hańdziuk. – Ustalono, że mężczyzna, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości, tj. 0,80 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, najpierw uszkodził zaparkowany pojazd, a następnie, po ujechaniu kilkuset metrów, uderzył kierowanym przez siebie samochodem w drzewo.

Jak się później okazało, sprawca nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Red

Zdjęcia: Czas Ostrzeszowski

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne